Зелінська Марія Борисівна

Солом'янский районний суд м. Києва

Кар’єра:

2010 – 2021 – суддя Солом’янського районного суду м. Києва (2017 року призначена на посаду судді безстроково)

Успішно пройшла кваліфікаційне оцінювання

Рішення під час Майдану: присудила штраф 153 гривні Волковій Юлії Ігорівні нібито через ігнорування вимоги про зупинку автомобіля (вулиця Народного ополчення). У своїх поясненнях Зелінська написала,що всі постановлені нею рішення законні й за кожне готова відповісти.  

Що з суддею зараз? 11.02.2021 року звільнена за власним бажанням. 

Кваліфікаційне оцінювання не проходила.

За повідомленням видання “Судовий репортер” з посиланням на НАБУ, Зелінська могла вступати в змову з адвокатами Злочевського та Вищою радою правосуддя. 

27 серпня 2018 суддя Зелінська встановила для НАБУ строк у два місяці для прийняття рішення про закінчення досудового розслідування у справі за фактом незаконних дій посадовців Міністерства екології та природних ресурсів України при видачі спеціальних дозволів на користування надрами, де фігурував Злочевський.

НАБУ поскаржилось на Зелінську до ВРП. У березні 2020 Дисциплінарна палата відкрила провадження і у червні притягувати суддю до відповідальності відмовилась. Восени 2020 НАБУ оприлюднило листування, яке вказує на ймовірні тіньові домовленості щодо порятунку судді Зелінської.

У НАБУ так тлумачать цю переписку: суддя звернулася до адвокатів по допомогу у вирішенні ситуації зі скаргою НАБУ на її дії. Проблему нібито вирішили шляхом надання певним особам у складі Вищої ради правосуддя неправомірної вигоди у 50 тис. дол. США, з яких 20 тис. дол. США передали адвокати, 30 тис. дол. США  — суддя. Також з  листування видно,що суддя Зелінська могла отримати неправомірну вигоду у 150 тисяч доларів за рішення про обмеження термінів слідства НАБУ у справі про видачу дозволів компаніям Злочевського.