Захарчук Світлана Степанівна

Подільський районний суд м. Києва

Кар’єра:

2009 – т.ч. – суддя Подільського районного суду міста Києва

Рішення під час Майдану: Позбавила на три місяці права керування автомобілем Катрушу Олександра Миколайовича нібито через ігнорування вимоги про зупинку по дорозі в напрямку до резиденції Януковича (Наддніпрянське шосе). (справа № 758/418/14-п). 

Катруша вину у вчиненні адміністративного правопорушення не визнав. Каже, правил не порушував, оскільки 29 грудня 2013 року перебував на тренуванні з волейболу. Це підтвердили троє свідків. 

Тим не менш, Захарчук критично поставилася до пояснень свідків та не прийняла їх до уваги, як належні докази по справі, оскільки вони спростовувалися письмовими доказами, які містяться в матеріалах справи зокрема рапортом. Постановою Апеляційного суду м. Києва від 28.02.2014 вказане рішення скасовано, а провадження у справі закрите у зв'язку з відсутністю події правопорушення. 

Також постановою Оксани Захарчук від 17.01.2014 (справа №758/224/14-п) було позбавлено права керування автомобілем на три місяці Дробота О. П. На суді Дробот заперечував свою провину й стверджував, що порушень не вчиняв, оскільки під час дорожнього руху 29 грудня 2013 року працівник ДАІ його не зупиняв. Це підтвердили троє свідків, котрі знаходились у салоні автомобіля на той час. Так само суддя Захарчук поставилась критично до пояснень свідків та не прийняла їх до уваги, як належні докази по справі, оскільки вони спростовуються письмовими доказами, які містяться в матеріалах справи: рапортом інспектора ДАІ. 

Апеляційного суду м. Києва від 19.03.2014 вказане рішення було скасоване, а провадження у справі закрите у зв’язку з відсутністю події правопорушення.  

Що з суддею зараз? Не звільнена, працює далі. 

Успішно пройшла кваліфікаційне оцінювання

Вища рада правосуддя відмовилась карати суддю Захарчук звільненням з посади. ВРП встановлила допущення суддею порушень норм процесуального права, але визнала, що ці порушення не є такими, що свідчать про порушення суддею присяги.