Заєць Тарас Олександрович

Святошинський районний суд м. Києва

Кар’єра:

2012 – т.ч. – суддя Святошинського районного суду міста Києва

Рішення під час Майдану: обрав міру запобіжного заходу щодо учасника Революції гідності Білоуса Василя Михайловича - тримання під вартою впродовж 60 днів нібито за участь у заворушеннях під Верховною радою. (справа № 759/2804/14-к).

Клопотання слідчого, подане до суду, обґрунтовувалися тим, що Білоус В. М. входив до складу натовпу, організованого для вчинення масових заворушень на вул. Грушевського у м. Києві. У клопотанні було зазначено, що Білоус В. М. здійснив напад на представників правоохоронних органів, однак, крім рапорту працівників правоохоронних органів, факт нападу не було підтверджено іншими доказами. 

22.02.2014 Суддя змінив застосований раніше до Білоуса В. М. запобіжний захід з тримання під вартою на особисте зобов'язання. Підставою для цього стало клопотання слідчого. (справа № 759/2954/14-к)

Цікаво, що Заєць також виносив сумнівні рішення, які перешкоджали роботі НАБУ. 2016 року він відмовив детективам Бюро у доступі до рішень судді Андрія Макухи, який заважав розслідуванню багатомільйонних розтрат на Одеському припортовому заводі, де фігурувала помічниця нардепа Олександра Грановського.

Що з суддею зараз? Не звільнений, працює далі. 

20.03.2019 року успішно пройшов кваліфікаційне оцінювання

Вища рада правосуддя не ухвалювала щодо нього дисциплінарних рішень.