Вербицька Ніна Володимирівна

Одеський апеляційний адміністративний суд

Кар’єра:

2001-2003 – суддя Іллічівського районного суду міста Одеси

2003-2014 – суддя Малиновського районного суду міста Одеси (з 2008 року обрано на посаду судді безстроково)

2014-2018 – суддя Одеського апеляційного адміністративного суду

2018 – т.ч. – суддя П'ятого апеляційного адміністративного суду (Заступник Голови П'ятого апеляційного адміністративного суду)

Успішно пройшла кваліфікаційне оцінювання

Рішення під час Майдану: у колегії з Федусиком та Кравченком обмежила право партії “Русский блок”, та прогресивній соціалістичній партії влаштовувати пікети, збори, мітинги, марші та інші мирні зібрання на площі Леніна у Миколаєві. (справа № №814/4820/13-а).

Судом першої інстанції встановлено, що 22 листопада 2013 року дві особи звернулись до виконавчого комітету Миколаївської міської ради з заявами про намір проведення з 22 листопада 2013 року на площі ім.Леніна в м.Миколаєві безстрокових акцій протесту під назвою - "Я підтримую ЄС". В той же день, 22 листопада 2013 року Миколаївський міський комітет прогресивної соціалістичної партії України звернувся до позивача із повідомленням про намір проведення з 22 листопада 2013 року з 17:00 год. на площі ім.Леніна безстрокової акції протесту проти вступу України в ЄС з використанням агітаційних палаток.

Обґрунтовуючи заявлені позовні вимоги позивач посилався на те, що в ніч з 22 на 23 листопада 2013 року в ході проведення вказаних масових заходів на перехресті вул.Радянської та площі ім.Леніна виникли сутички між присутніми, які дотримуються різнополярних поглядів, що вже призвело до порушення громадського порядку та в подальшому може призвести до таких порушень, загрожує здоров'ю, правам та свободам громадян, і що є підставою для застосування обмеження права на мирні зібрання.

Дуже ймовірно, що контрмітинг був організований владою та використаний як підстава для заборони мітингу на підтримку Євромайдану. Хоча відповідно до практики ЄСПЛ сам факт наявності контрмітингу не є підставою для заборони мирних зібрань.

Що з суддею зараз? Не звільнена, працює далі. 

Вища рада правосуддя не покарала суддю Вербицьку за рішення під час Майдану через закінчення строку притягнення до відповідальності.