Васильєва Олена Олександрівна

Червонозаводський районний суд міста Харкова

Рішення під час Майдану: Арештувала на 15 діб Воронцова Максима Валерійовича нібито за порушення порядку та ігнорування вимоги міліції про припинення блокування воріт Академії внутрішніх військ України у Харкові 19 лютого 2014 року, звідки збиралися направити в Київ автобуси з курсантами для протидії протестам. У відділку міліції його тримали близько 8 годин та не допускали адвокатів. На суді Воронцов повідомив, що лише проходив повз академію.

Під час розслідування справи за фактом постановлення цього рішення встановлено, що ця та інші справи розглядались у нічний час доби за вказівкою голови та заступника голови суду.

Важливо відзначити, що 21 січня 2021 року Європейський суд з прав людини за цим фактом ухвалив рішення  «ВОРОНЦОВ ТА ІНШІ ПРОТИ УКРАЇНИ», у якому вказав, що  тримання заявників під вартою у зв’язку з їхньою фактичною або ймовірною участю в акціях протесту у м. Харків 19 лютого 2014 року було порушенням конвенції. А встановлені у цій справі порушення вказують на існування цілеспрямованої стратегії органів державної влади або їхніх територіальних підрозділів щодо запобігання та придушення акцій протесту. 

Цікаво, що у декларації доброчесності суддя стверджувала, що взагалі не ухвалювала рішення щодо учасників акцій протестів.

Що з суддею зараз? 18.01.16 звільнена указом Президента за порушення присяги. 

Вища рада правосуддя побачила порушення присяги у діях Васильєвої та рекомендувала її звільнити. Суддя оскаржувала рішення ВРП однак Велика Палата Верховного Суду 03 червня 2021 року остаточно вирішила, що звільнення судді є законним.

15 січня 2016 року було зареєстроване кримінальне провадження № 42016220000000072 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.375, ч.2 ст.376, ч.1 ст.367, ч.1 ст.366 КК України, за зверненням Голови Вищої ради юстиції щодо неправомірних дій і рішень суддів та працівників Червонозаводського, Дзержинського, Московського та Київського районних судів міста Харкова, Борівського районного суду Харківської області, а також працівників міліції під час подій впродовж листопада 2013 року лютого 2014 року. Постановою слідчого прокуратури Харківської області від 31 березня 2017 року це провадження було закрито у зв`язку з відсутністю в діях, зокрема, судді Червонозаводського районного суду міста Харкова Васильєвої О. О. складу кримінального правопорушення, передбаченого частиною другою статті 375 КК.