Васильченко Олег Васильович

Подільський районний суд м. Києва

Кар’єра:

2004 – 2021 – суддя Подільського районного суду міста Києва (з 2009 року обраний на посаду судді безстроково, 2012 - 2014 - заступник Голови Подільського районного суду міста Києва

2019 - 2021 - Голова Подільського районного суду міста Києва)

Рішення під час Майдану: Позбавив на три місяці права керування автомобілем Пістуна Миколу Миколайовича нібито через ігнорування вимоги про зупинку по дорозі в напрямку до резиденції Януковича (Вулиця Богатирська). (справа № 758/177/14-п).

28 лютого 2014 року суддя Васильченко своєю ж постановою звільнив Пістуна Миколу Миколайовича від відповідальності на підставі Закону України «Про недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань, та визнання такими, що втратили чинність, деяких законів України».

В іншій справі за аналогічним епізодом щодо Махна О.В. сторона захисту наводить докази того, що громадянин Махно взагалі не керував транспортним засобом у цей день. Незважаючи на це та на відсутність у матеріалах справи доказів, що за кермом був Махно О.В., Олег Васильченко доходить висновку, що вина особи підтверджується, і виносить рішення щодо притягнення власника авто до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу. (справа № 758/174/14-п)

Пізніше,  після втечі екс-президента Віктора Януковича, сам суддя Васильченко і скасовує вказану постанову на підставі Закону “Про недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань”.

Що з суддею зараз? 08.04.2021 року звільнений у відставку. 

10.07.2018 року Вища кваліфікаційна комісія суддів України визнала підтвердженою інформацію про недостовірність тверджень, вказаних суддею у декларації доброчесності судді за 2016 рік, та вирішила зупинити кваліфікаційне оцінювання.

Вища рада правосуддя не захотіла карати Васильченка. Там вважають, що порушення закону суддею має характер “простої помилки”.

Перша Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя дійшла висновку, що вчинене суддею порушення має характер простої помилки, допущеної внаслідок особистого тлумачення правил відображення відомостей у пункті 17 декларації доброчесності за 2016 рік. Відмовлено у притягненні судді до дисциплінарної відповідальності.