Трофімова Лариса Віталіївна

Черкаський окружний адміністративний суд

Кар’єра:

2010 – т.ч. – суддя Черкаського окружного адміністративного суду

Кандидат до Верховного Суду (2018-2019 рр.) - вибула з конкурсу за результатами співбесіди

Рішення під час Майдану: заборонила мирні зібрання (пікетування, мітинги, збори) низці організацій у Черкасах з 6 лютого по 28 лютого 2014 року на соборній площі та прилеглих територіях. (справа № 823/317/14).

Зокрема встановила обмеження щодо реалізації права на мирні зібрання (пікетування, пішої ходи, демонстрацій, мітингів, зборів тощо) невизначеному колу осіб шляхом заборони Черкаській міській організації Партії регіонів, Обласній Спілці жінок Черкащини, Черкаській обласній організації ветеранів та іншим особам їх проведення з 06.02.2014 по 28.02.2014

Постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 13.03.2014 це рішення було повністю скасоване.

Що з суддею зараз? Не звільнена, працює далі.

Дисциплінарна палата ВРП констатувала, що це судове рішення містить заборону загального характеру, що поширюється на невизначене коло осіб, значну територію міста Черкаси та на значний час, тобто суддя при винесенні даного рішення вийшла за межі повноважень суду.

Вища рада правосуддя не покарала суддю Трофімову за рішення під час Майдану через закінчення строку притягнення до відповідальності. Громадська рада доброчесності визнала суддю недоброчесною, однак колегія ВККС вирішила, що вона відповідає займаній посаді. Однак через наявність висновку ГРД, це рішення має отримати підтримку пленарного складу ВККС.