Таранкова Ірина Михайлівна

Комсомольський міський суд Полтавської області

Кар'єра:

1993 - 2016 - суддя Комсомольського міського суду Полтавської області (9 липня 2003 року обрана суддею безстроково)

Рішення під час Майдану: На три місяці позбавила права керування автомобілем Гілевича Анатолія Григоровича нібито через ігнорування вимоги про зупинку по дорозі в напрямку резиденції Януковича. Гілевич підтвердив, що був за кермом того дня, але сигналів про зупинку йому ніхто не подавав. (справа 534/94/14-П).

Зокрема вказав, що дійсно знаходився в зазначений час і в зазначеному місці за кермом автомобіля, але адміністративне правопорушення не скоював, оскільки не один працівник міліції не подавав сигнал про зупинку його автомобіля за допомогою жезла та свистка і не здійснював зупинку  автомобіля, яким він керував.

Суд не прийняв до уваги показання  свідків, допитаних в судовому засіданні: дружини правопорушника, і іншої особи, котра знаходиться з ним в дружніх стосунках, оскільки  вони, на думку суду, були зацікавленими особами в результаті розгляду справи.

З матеріалів справи вбачається, що зазначений протокол про адміністративне правопорушення був складений на підставі рапорту інспектора ДПС 2 взводу №3 РДПС ДАІ із ЗС при УДАІ ГУМВС України в Київській області.

Що з суддею зараз? Звільнена у почесну відставку. 

Дисциплінарна секція ВРЮ (ВРП) дійшла висновку рекомендувати залишити без розгляду заяву прокуратури Полтавської області від 12 грудня 2014 року про проведення спеціальної перевірки стосовно судді з огляду на те, що 19 квітня 2016 року її звільнено з посади судді у зв’язку з досягненням нею 65 річного віку.

02.05.2018 року Онуфріївським районним судом Кіровоградської області ухвалено виправдувальний вирок у кримінальному провадженні за обвинуваченням судді Комсомольського міського суду Полтавської області Таранкової Ірини Михайлівни, у вчиненні кримінального правопорушення зокрема ухвалення завідомо неправосудного рішення. Відсутній  склад злочину. Судом апеляційної інстанції вирок залишено без змін. Верховний суд виправдувальний вирок також залишив без змін. (399/383/15-к).