Степанова Оксана Сергіївна

Обухівський районний суд Київської області

Кар’єра:

2008 - 2012 - суддя Печерського районного суду міста Києва

2012 - 2018 - суддя Обухівського районного суду Київської області (2013 року обрана на посаду судді безстроково, 2012 - 2014 - голова Обухівського районного суду Київської області)

Рішення під час Майдану: Позбавила на шість місяців права керування автомобілем Васільченка Ярослава Миколайовича нібито через ігнорування вимоги про зупинку по дорозі в напрямку резиденції Януковича. На суді Васільченко визнав участь у Автомайдані й підтвердив, що вимогу патрульних бачив, зупинився й надав документи. Під час подальшого руху сигналів про зупинку щодо нього не надходило. (справа № 372/41/14-п)

В суді Васільченко також повідомив суд про те, що факт відсутності з боку працівників ДАІ вимог про зупинку автомобіля можуть бути підтверджені поясненнями двох свідків, які під час зупинки працівником ДАІ на КП о 13-45 год. перебували в автомобілі разом з ним. Однак викликати цих людей для пояснень суддя Степанова не захотіла. Вона вважала, це не стосувалося предмету доказування. Крім того, вказані особи не були зазначені в протоколі в якості свідків. Таким чином, у Васільченка відібрали права на шість місяців. 

Вказана постанова переглядалася 17 березня 2014 року Апеляційним судом Київської області. У своїй скарзі Васільченко  стверджував, що протокол про адміністративне правопорушення був складений з порушенням вимог закону, зокрема йому не було роз'яснено його права, а також право вказати в даному протоколі про допит свідків. Крім того, суд першої інстанції не дослідив всі необхідні докази по справі, виніс постанову лише на матеріалах, наданих органом ДАІ.

Апеляційний суд звільнив Васільченка від відповідальності на підставі Закону України “Про недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань, та визнання такими, що втратили чинність, деяких законів України”.

Відповідно до інформації Обухівського суду, ця справа з суду зникла. У зв’язку з відсутністю матеріалів адміністративної справи №  374/41/14-п в Обухівському районному суді відповідно до наказу голови суду від 22 квітня 2014 року призначено службову перевірку для встановлення місцезнаходження цієї справи. За результатами перевірки 30 липня 2014 року Генеральному прокурору України направлено відповідне повідомлення про злочин. На запит члена Вищої ради юстиції Генеральна прокуратура України повідомила, що, незважаючи на комплекс слідчих та процесуальних дій, які проводяться слідчими ГПУ, встановити місцеперебування матеріалів адміністративної справи №  374/41/14-п виявилося неможливим.

Що з суддею зараз? 25.01.2018 року звільнена на підставі п.3 ч.6 ст. 126 Конституції України. 

07 лютого 2018 року суддю Обухівського районного суду Київської області Степанову Оксану Сергіївну було відраховано із штату суду в зв’язку із звільненням з посади через грубе нехтування обов’язками, що є несумісним зі статусом судді. Друга Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя дійшла висновку, що суддею Степановою О.С. під час розгляду зазначеної справи не дотримано вимог щодо всебічного, повного і об’єктивного з’ясування обставин справи та вирішення їх відповідно до закону, що викликає сумнів у її об’єктивності та неупередженості.