Соколова Олена Анатоліївна

Окружний  адміністратиний суд м. Києва

Рішення під час Майдану: 5 грудня 2013 року заборонила проводити масові заходи в Києві з 5 грудня 2013 року по 7 січня 2014 року на вулицях біля Генеральної прокуратури - Різницькій та Гусовського та прилеглій території. Це була відповідь на заявку громадських організацій про мітинги біля Генеральної прокуратури на підтримку Європейського курсу України, підписання Угоди про асоціацію з ЄС та з вимогами звільнення політичних в`язнів, відміни рішень суду.

Надалі на це рішення посилався суддя Аблов у своїй Постанові від 09.12.2013, мотивуючи задоволення позову про розгін Майдану.

Що з суддею зараз? Суддю звільнено.

При розгляді дисциплінарної справи, що пов'язана із забороною Майдану ВРП встановила порушення норм права, але вирішила що їх недостатньо для звільнення. 

Однак Соколова таки була звільнена у зв'язку із відмовою ВРП внести подання президенту про її призначення на посаду судді безстроково. При цьому відмова була 7 листопада 2017 року, а фактичне звільнення відбулось лише 20.09.2021 року.

Суддя оскаржувала відмову ВРП внести подання про її призначення, однак 04 квітня 2019 року Велика Палата Верховного Суду ухвалила остаточне рішення, яким відмовила судді у задоволенні позову.

У 2021 році суддя подавала заяву про відставку, однак ВРП відмовила у задоволенні цієї заяви.