
Скарлат Олена Іванівна
Рішення під час Майдану: Під час Майдану позбавила прав керування 5 водіїв, які начебто не зупинились на вимогу ДАІ про зупинку в селі Нові Петрівці під час поїздки Автомайдану до резиденції Януковича Межигір'я 29.12.2013:
-
Щупачинську Л.О. позбавлено прав на 6 місяців (справа № 363/165/14-п). Щупачинська стверджувала, що на момент складання протоколу знаходилась в іншому місці й фізично не могла вчинити порушення. Надалі цю постанову було скасовано апеляційним судом як незаконну. У реєстрі судових рішень досі немає жодних постанов щодо цієї справи.
Інспектору ДАІ Прохорчуку О.В., який складав рапорт щодо водійки пред'явлено обвинувачення у підробці документів та перешкоджанні мирним зібранням і його справа розглядається у Вишгородському суді Київської області (справа № 363/5099/14-к, провадження № 42014110150000026).
-
Швалюка С.В. позбавлено прав на 3 місяці (справа № 363/482/14-п). У засіданні він пояснив, що їхав по дорозі Київ-Овруч близько 13 год. 50 хв., а не в 13 год., як вказано у рапорті. Двоє свідків підтвердили пояснення Швалюка С.В., що о 13 год. 30 хв. від’їхав від гіпермаркету «Епіцентр». Суддя проігнорувала клопотання про виклик працівників міліції Міяля О.Ю. та Захарова В.М., не взяла до уваги доказ – чек із магазину «Епіцентр», який підтверджував пояснення Швалюка С.В. про недостовірність складених працівниками ДАІ документів, та фотографію, зроблену з мобільного телефону Швалюком І.С. 04.03.2014 суддя звільнила водія від відповідальності на підставі Закону «Про недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань, та визнання такими, що втратили чинність, деяких законів України». У реєстрі судових рішень досі немає жодних постанов щодо цієї справи.
Інспектору ДАІ Міялю О.Ю., який складав рапорт щодо водія пред'явлено обвинувачення у підробці документів та перешкоджанні мирним зібранням і його справа розглядається у Вишгородському суді Київської області (справа № 363/25/15-к, провадження № 42014230000000058). Цікаво, що спершу у 2015 році цю справу попри очевидний конфлікт інтересів розглядала сама суддя Скарлат О.І. та незаконно повернула обвинувальний акт прокурору. Апеляційний суд скасував рішення Скарлат як незаконне і з тих пір справа на розгляді у суді.
-
Савочкіна Д.О позбавлено прав на 6 місяців (справа № 363/23714-п). У суді водій з двома свідками стверджував, що інспектори ДАІ їх не зупиняли і жодних порушень вони не вчиняли. Надалі апеляційний суд скасував постанову та закрив провадження на підставі Закону «Про недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань, та визнання такими, що втратили чинність, деяких законів України». У реєстрі судових рішень досі немає постанови Скарлат щодо цієї справи.
-
Бровко С.А. позбавлено прав на 6 місяців (справа № 363/172/14-п), хоча водійка стверджувала, що в час, зазначений в протоколі, вона перебувала зовсім в іншому місці і фізично не могла здійснювати інкриміноване їй правопорушення. У суді вона повідомила, що 29.12.2013 року в зазначений у протоколі час вона з чоловіком перебували в магазині «MOYO» за адресою просп. Московський, 21 та здійснювали покупки, після цього здійснювала покупки в магазині «Сільпо» на пл. Шевченка, а потім поїхала додому. Апеляційний суд скасував постанову Скарлат як незаконну. Постанова Скарлат у реєстрі судових рішень відсутня.
-
Адамчука І.В. позбавлено прав на 3 місяці. Надалі постановою від 03.03.2014 звільнила його від адміністративної відповідальності на підставі ст. 4 Закону України «Про недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань, та визнання такими, що втратили чинність, деяких законів України». Дві постанови Скарлат у реєстрі судових рішень відсутні.
Цікаво, що суддя в декларації доброчесності зазначила, що не ухвалювала рішення щодо учасників акцій протестів. ВККС перевірила цю інформацію, встановила, що суддя вказала неправду та передала справу у ВРП. Остання теж погодилась, що суддя збрехала, але вирішила, що це було ненавмисно та відмовилась її карати.
Громадська рада доброчесності визнала суддю такою, що не відповідає критеріям доброчесності.
Що з суддею зараз? Не звільнена. У листопаді 2015 року у неї закінчились повноваження. З тих пір вона правосуддя не здійснює, однак отримує зарплату. Зокрема у 2020 вона отримала 955 523 грн.
Вища рада правосуддя встановила порушення у діях Скарлат при розгляді справ автомайдану, але закрила провадження у зв'язку із спливом строку притягнення до відповідальності.
Окрім того, суддя є обвинуваченою у кримінальній справі за винесення завідомо неправосудних рішень (кримінальне провадження № 42015110150000019). Справа слухалась у Оболонському суді з 2016 року. 23.10.2019 суддя Родіонов повернув обвинувальний акт прокуратурі. Остання оскаржила це рішення. Апеляційний ний суд розглядав справу понад 18 місяців і 02.06.2021 відмовив прокуратурі у задоволенні скарги. Даних про повторну передачу справи до суду немає.
Суддя проходила кваліфікаційне оцінювання, однак у ВККС оголосили перерву у ї перевірці для додаткового вивчення матеріалів.