Швиденко Вікторія Анатоліївна

Подільський районний суд м. Києва

Кар’єра:

2010 – 2017 – суддя Подільського районного суду м. Києва

Рішення під час Майдану:  Позбавила на чотири місяці права керування автомобілем Ульянову Тетяну Ярославівну нібито через ігнорування вимоги про зупинку по дорозі в напрямку до резиденції Януковича (Наддніпрянське шосе). (справа № 758/646/14-п)

Згідно досліджених в судовому засіданні пояснень Ульянової, протокол про адміністративне правопорушення складено на підставі сфальсифікованого рапорту інспектора ДПС, оскільки ні вона, ні її автомобіль 29 грудня 2013 року близько 17 години 47 хвилин не перебували на Наддніпрянському шосе у м. Києві. Тож просила суд винести постанову про закриття справи за відсутності в її діях події і складу адміністративного правопорушення.

28 лютого 2014 року суддя Швиденко переглянула своє ж рішення й звільнила Ульянову Тетяну Ярославівну від адміністративної відповідальності. 

Рух “Чесно” з посиланням на рішення Вищої ради правосуддя зазначає, що всього Швиденко ухвалил три постанови щодо трьох учасників акцій протесту. Всі вони нібито не зупинилися на вимогу інспекторів. 

Збрехала у декларації доброчесності підтвердивши, що не схвалювала рішень щодо Євромайданівців. 

Що з суддею зараз? Вища рада правосуддя покарала Швиденко поданням про звільнення з посади. 


Під час розгляду вказаних 3 адміністративних справ дисциплінарний проступок є істотним, а його наслідки негативно вплинули як на права окремих осіб, так і на ступінь довіри суспільства до судової влади. Велика палата Верховного суду залишила це рішення ВРП чинним.