Шаховніна Марина Олегівна

Подільський районний суд м. Києва

Кар’єра:

2012 – т.ч. – суддя Подільського районного суду міста Києва

Рішення під час Майдану: 

Суддя щонайменше тричі незаконно позбавляла права керування автомобілями водіїв нібито за проїздку до Межигір'я Януковича.  

  1. Позбавила на три місяці права керування автомобілем Сесика Сергія Олександровича нібито через ігнорування вимоги про зупинку по дорозі в напрямку до резиденції Януковича (Вулиця Богатирська). (справа № 758/650/14-П).

За даними Громадської ради доброчесності, жодних доказів того, хто був за кермом автомобіля, не було, а у протоколі про адміністративне правопорушення було вказано різні номерні знаки автомобіля, що свідчило про неналежне оформлення документів та унеможливлювало ідентифікацію порушника.

Шаховніна своєю ж постановою від 28 лютого 2014 року звільнила Сергія Сесика від відповідальності посилаючись на Закон України "Про недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань, та визнання такими, що втратили чинність, деяких законів України".

Слідством у кримінальному провадженні № 42016000000003668 встановлено, що рапорт, на підставі якого було складено протокол та прийнята постанова, підроблено.

  1. Постановою від 12.02.2014 (справа № 755/1508/14-п) суддя притягнула учасника масових акцій протесту до адміністративної відповідальності у виді позбавлення права керування транспортними засобами строком на 4 місяці. Справа розглядалася в присутності водія, який заперечив будь-які порушення з його боку. Порушника звільнили від відповідальності на підставі Закону України «Про недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань, та визнання такими, що втратили чинність, деяких законів України» 

  2. Постановою від 31.01.2014 (справа № 758/890/14-п) суддя притягнула учасника масових акцій протесту до адміністративної відповідальності у вигляді позбавлення права керування автомобілями на 3 місяці. Справа також розглядалась в присутності водія, яка заперечила будь-які порушення з її боку. Ця особа також звільнена від відповідальності. 

Що з суддею зараз? Не звільнена, працює далі. 

17.04.2018 року Вища кваліфікаційна комісія суддів України визнала підтвердженою інформацію про недостовірність тверджень, вказаних суддею в декларації доброчесності судді за 2016 та 2017 роки, та вирішила зупинити кваліфікаційне оцінювання судді.

Вища рада правосуддя не захотіла карати Шаховніну за свавільне рішення.