Серга Світлана Михайлівна

Полтавський окружний адміністративний суд

Кар'єра:

2009 – т.ч. – суддя Полтавського окружного адміністративного суду.

Рішення під час Майдану: заборонила мирні зібрання у Полтаві ініційовані молодіжною громадською організацією “Молоді регіони” й іншим суб’єктам. (справа № 816/6725/13-а).

22.11.2013 місцевою владою отримано заяву за підписом голови Полтавської міської організації всеукраїнської молодіжної громадської організації "Молоді регіони" про намір провести безстрокове мирне зібрання громадян з орієнтовною кількістю учасників близько 500 осіб біля Полтавського академічного обласного українського музично - драматичного театру імені Миколи Гоголя (м. Полтава, вул. Жовтнева, 23), на території перед адміністративною будівлею виконавчого комітету Полтавської міської ради (м. Полтава, вул. Жовтнева, 36) та  на території Корпусного парку м.Полтави з 22.11.2013, під час якого буде використовуватися звукопідсилювальна техніка, 

Позивач (виконком Полтавської міської ради) виступив проти мітингу вказував про те, що повідомлення влади організаторами зібрання про запланований захід здійснено з порушенням передбачених строків. Вважає, що проведення вказаного зібрання може привести до порушень громадського порядку, перешкоджання та перекриттю руху людей та автотранспорту, в тому числі громадського маршрутного транспорту в центральній частині міста.

Із заяви відповідача суд зробив висновок, що організатори зібрання повідомили владу про проведення безстрокового мирного зібрання з 22.11.2013 в цей же день, тобто з порушенням 10-денного строку подання повідомлення про проведення масових громадських заходів.

Суд вважає, що з урахуванням режиму роботи виконавчого комітету Полтавської міської ради зібрання біля його адміністративного приміщення може зашкодити виконанню завдань, покладених на комітет, ускладнити доступ фізичних та представників юридичних осіб до цього органу.

Що з суддею зараз? Не звільнена, працює далі. 

Громадська рада доброчесності визнала суддю недоброчесною, однак колегія ВККС вирішила, що вона відповідає займаній посаді. Однак через наявність висновку ГРД, це рішення має отримати підтримку пленарного складу ВККС.

Вища рада правосуддя Сергу не покарала за це рішення: сплинув встановлений законом строк притягнення до відповідальності.

З огляду на вищезазначене, у зв’язку з порушенням присяги Перша дисциплінарна палата вирішила притягнути суддю до дисциплінарної відповідальності та застосувати до неї дисциплінарне стягнення у виді подання про звільнення судді з посади. Надалі Вища рада правосуддя скасувала зазначене рішення дисциплінарної палати та закрила дисциплінарне провадження. Однак, при цьому відмовила у внесенні подання Президенту України на призначення на посаду судді.

Не погоджуючись з вказаним рішенням Вищої ради правосуддя суддя Серга оскаржила його до Верховного Суду. Рішенням Касаційного адміністративного суду від 10.05.2018 року частково задоволено позов Серги С.М. та визнано протиправним і скасовано оскаржуване рішення Вищої ради правосуддя. 

Вказане рішення залишено без змін постановою Великої палати Верховного суду від 22.11.2018 року. Рішенням від 22.10.2019 року Вища рада правосуддя вирішила внести подання Президентові України про призначення Серги С.М. на посаду суддя Полтавського окружного адміністративного суду.