
Санін Богдан Володимирович
Кар’єра:
2010 – 2010 – суддя Фастівського міськрайонного суду Київської області
2010 – т.ч – суддя Окружного адміністративного суду міста Києва
Рішення під час Майдану: Ухвалив найвідоміше рішення про заборону Майдану. 30 листопада 2013 року о 23:55 вже після побиття студентів на Майдані Незалежності заборонив будь-кому проводити мирні зібрання з 01.12.2013 по 07.12.2013 року в Києві по вул. Банковій, Грушевського, Богомольця, Європейській площі, Майдані Незалежності, в парку «Хрещатий».
Це рішення розв'язали руки беркутівцям, які вже 1 грудня по-звірячому побили та затримали багатьох учасників протесту.
17 квітня 2014 року Вищий адміністративний суд скасував постанову Саніна як незаконну та необгрунтовану. Цікаво, що сама справа зникла і її довелось відновлювати. В ухвалі судді Арсірія від 30.12.2015 року викладено таку версію втрати справи: “23.05.2014 р. невстановленими особами було здійснено захоплення будівлі Окружного адміністративного суду м. Києва, зокрема в залі судового засідання №36, корпус 1, вчинено пошкодження майна суду (зламані двері, решітки, меблі, пошкоджено стіни тощо), особистих речей працівників суду. Після вивільненнями невстановленими особами приміщення суду, співробітниками суду було виявлено пропажу як особистих речей, так і окремих адміністративних справ, в тому числі і адміністративної справи №826/19020/13-а.”
Суддя та його родина могли мати упередження до подій на Майдані та зацікавленість у збереженні влади Януковича. Тесть Саніна Володимир Яцуба з 2011 року і до самої анексії Криму був головою Севастопольської міськдержадміністрації. Він безпосередньо збирав загони «тітушок», яких для захисту режиму і протидії Майдану спеціальними поїздами відправляли до Києва на “антимайдан” та давав їм інструкції.
Вже після окупації Криму росією дружина судді хизувалася в соцмережах своїми фотографіями з відпочинку в Криму та ще й писала іронічні коментарі.
Що з суддею зараз?
Не звільнений, але з 2015 року не має повноважень для здійснення правосуддя. Є суддею-спікером ОАСКу.
Вища рада правосуддя визнала наявність порушень у діях Саніна, але відмовилась притягувати до дисциплінарної відповідальності.
При цьому троє членів ВРП (Мірошниченко, Бойко, Гусак) висловили окрему думку у якій зазначили, що “І постанова від 30.11.2013 року, і ухвала від 23.01.2014 року істотно сприяли ескалації протистояння під час Революції гідності. Вони стали формальним виправданням для кількох спроб штурму Майдану, що, в свою чергу, в сукупності із іншими обставинами закономірно призвело до радикалізації протестів, а врешті-решт – до кривавих подій лютого 2014 року. Характер допущених суддями обох інстанцій порушень (свавільність та цілковита необґрунтованість рішення доказами) свідчить про те, що вони були вчинені або умисно, або внаслідок грубої недбалості”.
Як випливає із записів НАБУ, уникнути відповідальності у ВРП Саніну допоміг Павло Вовк, який для цього впливав на членів ВРП. На записах зафіксовано, як Вовк хвалиться, що у нього була домовленість про “відбілювання” Саніна.
Під час проходження оцінювання ВККС визнала його таким, що не відповідає займаній посаді та внесла подання про звільнення. Однак ВРП відмовилась звільняти Саніна та 19 грудня 2019 року відхилила рекомендацію ВККС, через її невмотивованість.
Окрім справи Майдану Санін причетний і до гучної справи “плівок Вовка”. Відповідно до аудіозаписів з кабінету голови ОАСКУ 15.02.2019 суддя обговорював з Павлом Вовком та іншими суддями можливість "вєб*ть" ВККС, тобто заблокувати її діяльність за “схемою Вовка” зі штучними позовами.
На підставі цих записів НАБУ предявило Павлу Вовку і ще 6 суддям ОАСКу обвинувачення у вчинені низки злочинів. Безпосередньо Саніна звинувачено у пособництві Вовку у захопленні державної влади та перешкоджанні роботі Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Розслідування вже завершено та передано до Вищого антикорупційного суду (справа № 991/2030/22).