Романченко Євген Юрійович

Житомирський окружний адміністративний суд

Кар’єра:

2008 – т.ч. – суддя Житомирського окружного адміністративного суду (з 2013 року обраний на посаду судді безстроково, з 2014 року - заступник голови Житомирського окружного адміністративного суду)

Рішення під час Майдану: заборонив організовувати мирні зібрання учасникам акції “Я обираю ЄС” та встановлювати малі архітектурні форми, та використовувати гучномовці на майдані Корольова у Житомирі з 26 листопада 2013 року по 19 січня 2014-го. (справа № 806/7690/13-а). 

У рішенні Громадської ради доброчесності йдеться, свавільність заборони свідчить той факт, що суддя задовольнив позов і обмежив свободу мирних зібрань з підстави невиконання своїх зобов’язань самим позивачем (суб’єктом владних повноважень). Більше того, суддя переклав на відповідача - організатора мирних зібрань ті обов’язки, які згідно з Європейською конвенцією з прав людини і практикою Європейського суду з прав людини, є позитивними зобов’язаннями держави.

Фактичною і юридичною підставою для обмеження свободи мирних зібрань стала свідома бездіяльність органів влади, зокрема й самого позивача. Водночас будь-яких загроз громадському порядку з боку організатора та учасників мирних зібрань суд не встановив, крім надуманих аргументів про “негативні умови праці для працівників місцевих органів виконавчої влади, що може призвести до ускладнення виконання останніми своїх функціональних обов'язків, зниження рівня працездатності”.

Що з суддею зараз? Не звільнений, працює далі.

Вища рада правосуддя не захотіла відкривати дисциплінарну справу щодо судді: відсутні ознаки дисциплінарного проступку. Обставин, які свідчили б, що суддя діяв поза межами допустимого суддівського розсуду, не встановлено.