Пляшкова Катерина Олександрівна

Луганський окружний адміністративний суд

Кар’єра:

2009 – т.ч. – суддя Луганського окружного адміністративного суду (з 2017 року призначена на посаду судді)

Успішно пройшла кваліфікаційне оцінювання

Рішення під час Майдану: Заборонила комуністичній партії, та організації “Луганський округ донських козаків” організовувати мирні зібрання з 27 листопада по 31 грудня 2013 року в центральній частині Луганська. Міська рада, котра була ініціатором судового позову про заборону, начебто хотіла уникнути зіткнень та конфліктів людей з різними політичними поглядами. (справа № 812/9809/13-а).

На переконання Громадської ради доброчесності, суддя діяла з порушенням принципу змагальності та ухвалила рішення, яким свавільно обмежила права осіб на проведення мирних зібрань.

По-перше, згідно з ухвалою про відкриття провадження у справі позовна заява надійшла 26.11.2013 о 19:30, а судовий розгляд призначено на 21:30 того ж дня. При цьому суддя зобов’язала відповідачів “у разі заперечення проти позову надати письмові заперечення на позов”. Зважаючи на те, що аналіз позовної заяви, виготовлення ухвали та доведення її до відома відповідачів разом із позовною заявою вимагало певного часу, то суд, зобов’язавши подати письмові заперечення і призначивши судове засідання на найближчий час, не залишив відповідачам навіть теоретичної можливості ознайомитися із позовною заявою, підготувати письмові заперечення і з’явитися до суду. Така поведінка судді призвела до ігнорування принципу змагальності та порушення прав відповідачів - організаторів мирних зібрань.

По-друге, за відомостями ГРД, прийнявши постанову у справі, суддя заборонила відповідачам проведення “з 27.11.2013 по 31.12.2013 включно будь-яких масових заходів”, а не лише тих, стосовно яких було подано повідомлення. Наприклад, відповідач Шакун Є.В. подав повідомлення про проведення акції «Луганщина за Євроінтеграцію України» 27.11.2013 з 10.00 до 12.00 напроти Луганської обласної державної адміністрації. Однак фактично суддя заборонила йому проводити не лише це мирне зібрання, а й будь-які інші зібрання упродовж більше місяця. Така заборона є вочевидь непропорційним обмеженням свободи мирних зібрань, а отже, свавільною.

Що з суддею зараз? Не звільнена, працює далі. 

Вища рада правосуддя не покарала суддю за це рішення. Там констатували, що дисциплінарну справу щодо судді не може бути порушено за заявою чи повідомленням, що не містять відомостей про наявність ознак дисциплінарного проступку судді, а також за анонімними заявами та повідомленнями.