Петренко Наталія Олексіївна

Святошинський районний суд м. Києва

Кар’єра:

2007 – т.ч. - суддя Святошинського районного суду м. Києва (2012 – обрана на посаду судді безстроково)

Рішення під час Майдану: Позбавив на три місяці права керування автомобілем Бондаренка Дениса Юрійовича нібито через ігнорування вимоги про зупинку по дорозі в напрямку до резиденції Януковича (Столичне шосе). На суді Бондаренко стверджував, що його ніхто не зупиняв. Це підтвердив і пасажир. (справа № 759/288/14-п).

Свідок пояснив, що в цей день перебував на передньому сидінні справа в автомобілі Бондаренка та мобільним телефоном вів любительську зйомку, постійно знімав праву сторону дороги. Працівника ДАІ, який жезлом чи свистком вимагав зупинитися не було. Протягом дня працівники ДАІ їх не зупиняли. Згідно любительської зйомки зафіксовано час проїзду по Столичному шосе 18 година 18 хвилин. Однак суддя Петренко не надала перевагу цим доводам. 

28 лютого 2014 року суддя Петренко скасувала свою ж постанову, й ухвалила нову, якою звільнила Бондаренка від відповідальності на підставі Закону України “Про недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань, та визнання такими, що втратили чинність, деяких законів України”. 

Що з суддею зараз? Не звільнена, працює далі. 

23.04.2018 року Вища кваліфікаційна комісія суддів України вирішила припинити проведення кваліфікаційного оцінювання на відповідність судді займаній посаді.

Вища рада правосуддя покарала Петренко відстороненням від посади на шість місяців та позбавленням доплат до посадового окладу. 

Деталі. Подання про тимчасове відсторонення від здійснення правосуддя на шість місяців з позбавленням права на отримання доплат до посадового окладу судді та направленням до Національної школи суддів України для проходження курсу підвищення кваліфікації та подальшим кваліфікаційним оцінюванням для підтвердження здатності судді здійснювати правосуддя у відповідному суді.