Педенко Ада Михайлівна

Солом'янский районний суд м. Києва

Кар’єра:

1996 – т.ч. – суддя Солом’янського районного суду міста Києва (до 2001 року Залізничний районний суд м. Києва, з 2001 року обрана суддею безстроково, 2014 - 2015 - заступник голови суду)

Рішення під час Майдану: присудила штраф 170 гривень Бурсі Наталії Ігорівні нібито через ігнорування вимоги патрульного про зупинку (Столичне шосе). На суді Бурса вину не визнала, бо не бачила сигналів про зупинку. 

Наталія Бурса в судовому засіданні свою не визнала та пояснила, що вона дійсно 29.12.2013 керувала своїм автомобілем в тому числі була і на Столичному шосе в м. Києві, проте, не бачила, щоб працівник міліції подавав їй знак про зупинку.

Свідок, який також був допитаний в судовому засіданні за клопотанням пояснив, що 29.12.2013 знаходився в якості пасажира в автомобілі, яким керувала Наталія Бурса. Проїжджаючи по Столичному шосе приблизно о 18-00 год. він не бачив, щоб працівник міліції подавав знак з вимогою про зупинку.

Постановою Апеляційного суду м. Києва від 21.03.2014 (справа № 760/1226/14-п) цю особу було звільнено від відповідальності на підставі Закону України "Про недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань, та визнання такими, що втратили чинність, деяких законів України"

Крім цього, суддя прийняла постанову від 13.02.2014 у (справа № 760/1246/14-п), якою також притягнуто до адміністративної відповідальності у виді штрафу Шевчун Олену Вікторівну. 

Шевчун в судовому засіданні свою провину не визнала та пояснила, що вона дійсно 29.12.2013 керувала автомобілем, в тому числі була і на Столичному шосе в м. Києві, проте, не бачила, щоб працівник міліції подавав їй знак про зупинкую. Водночас вона не виключає такої можливості, та вважає, що вона могла випадково не побачити інспектора ДАІ, який подавав їй знак жезлом або ж свистком.

Що з суддею зараз? Не звільнена, працює. 

Громадська рада доброчесності визнала суддю недоброчесною, однак колегія ВККС вирішила, що вона відповідає займаній посаді. Однак через наявність висновку ГРД, це рішення має отримати підтримку пленарного складу ВККС.

Вища рада правосуддя не ухвалювала дисциплінарних рішень щодо судді.