Оладько Світлана Іванівна

Ірпінський міський суд Київської області

Кар'єра:

1992 – 2021 – суддя Ірпінського міського суду Київської області (1999, 2005 – призначена заступником голови суду, 2003 року обрана на посаду судді безстроково)

Рішення під час Майдану: позбавила на три місяці права керування автомобілем Кізілова Євгена Валерійовича нібито через ігнорування вимоги ДАІшника про зупинку по дорозі в напрямку резиденції Януковича Межигір'я під час акції протесту Автомайдану 29.12.2013 (справа № 367/233/14-п). На суді Кізілов пояснив, що того дня виконував свої професійні обов'язки журналіста, бачив інспекторів, але ніхто його не зупиняв.

Окрім того, за цю ж поїздку позбавила ще одного водія прав керування на три місяці, хоча він і заперечував будь-яке порушення зі свого боку (справа № 367/187/14-п).  

Після Майдану суддя звільнила обох водіїв на підставі закону «Про недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань, та визнання такими, що втратили чинність, деяких законів України».

При цьому у декларації доброчесності вона стверджувала, що не ухвалювала рішення щодо учасників акцій протестів.

Зважаючи на ці дії судді, Громадська рада доброчесності визнала її недоброчесною.

Що з суддею зараз? 04.02.2021 звільнена у відставку. 

За ці рішення Вища рада правосуддя покарала суддю відстороненням від посади на два місяці з позбавленням права на доплати до посадового окладу.