
Мора Олег Миколайович
Кар’єра:
2012 – т.ч. – суддя Обухівського районного суду Київської області
Рішення під час Майдану: Позбавив на шість місяців права керування автомобілем Кумейка Володимира Миколайовича нібито через ігнорування вимоги про зупинку по дорозі в напрямку резиденції Януковича. (справа № 372/333/14-п (провадження №3/108/14).
В судовому рішенні першої інстанції йдеться, що під час складення протоколу Кумейко пояснював, що 29.12.2013 року рухався по зазначеній в протоколі автодорозі автомобілем “Шкода Фабія”. Не доїхавши до села Нові Петрівці розвернувся в напрямку Києва. Ніхто з працівників ДАІ його не зупиняв і ніякої символіки на авто в нього не було.
Під час розгляду справи в суді Кумейко свою вину не визнав, та пояснив, що 29.12.2013 року він справді їздив в напрямку села Нові Петрівці до товариша, в той час в зазначеному напрямку рухалась колона автомобілів, але він учасником автоколони не був, участі у акції не приймав. Можливо, припускав він, протокол склали на підставі зафіксованого відеоспостереження. При цьому зазначив, що його автомобіль працівники ДАІ не зупиняли та сигналу про зупинку не подавали. До того ж в зазначений час заїзжав в магазин «Метро» та на АЗС.
Суддя Олег Мора в процесі розгляду справи дійшов висновку, що вина особи, яка притягається до адміністративної відповідальності у вчиненні вказаного правопорушення підтверджується матеріалами справи про адміністративне правопорушення: протоколом про адміністративне правопорушення серії АГ2 №124885 від 16.01.2014 року. Таким чином, Кумейка позбавили права керування автомобілем на шість місяців.
Вказане рішення переглядалося Апеляційним судом Київської області 24 лютого 2014 року. В апеляційній скарзі Кумейко стверджував, що суддею Морим при винесенні постанови не були враховані його пояснення та докази, відповідно до яких на час складання протоколу він знаходився в магазині «Метро», про що свідчить податкова накладна на придбані ним продукти. Також пізніше він заїжджав на АЗС «ОККО», де з камер відеоспостережень видно його автомобіль, який був без жодної символіки.
Апеляційний суд дійшов висновку, що в постанові потрібно було б навести докази, на яких ґрунтується висновок про вчинення Кумейком порушення та зазначити мотиви відхилення інших доказів, на які посилається порушник. Однак, при розгляді даної справи, суддя цих вимог закону не дотримався, що призвело до неповного з'ясування обставин справи. Таким чином, постанову Олега Мори скасували, а Кумейнка звільнили від відповідальності.
Що з суддею зараз? Не звільнений, працює далі.
Успішно пройшов кваліфікаційне оцінювання.
У провадженні Оболонського районного суду міста Києва перебуває кримінальне провадження за обвинуваченням Степанової Оксани Сергіївни, Шалапуди Наталії Петрівни та Мори Олега Миколайовича. Раніше вказані особи обвинувачувались у постановленні завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови. Наразі прокуратурою предʼявлено обвинувачення за двома статтями Кримінального кодексу - незаконне перешкоджання організації або проведенню зборів, мітингів, походів і демонстрацій (ст. 340 ККУ) і незаконне втручання в роботу автоматизованої системи документообігу (ст. 376-1 ККУ) (справа №756/14096/18).