Місечко Микола Миколайович

Оболонський районний суд м. Києва

Кар'єра:

2011 – т.ч. – суддя Оболонського районного суду м. Києва

Рішення під час Майдану: 

25 січня 2014 року суддя обрав для учасника Революції Гідності Окулова Данила Дмитровича, якого було затримано працівниками Беркуту під час руху на автомобіля по Кріпосному провулку у Києві, запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 2 місяці.

Деталі справи. 

25.01.2014 Місечко задовольнив клопотання слідчого СВ Оболонського РУ ГУ МВС України в м. Києві Бондаренка Р.В., погодженого прокурором прокуратури Оболонського району м. Києві Теровським Я.С., у справі № 11-сс/796/231/2014 про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою строком до 23.03.2014 щодо учасника масових акцій протесту в період із 21 листопада 2013 року в місті Києві Окулова Данила. 

Вночі на Кріпосному провулку в Києві 23 січня 2014 року було затримано та жорстоко побито 19 активістів Автомайдану, а також розбито їхні транспортні засоби. Після цього активістів вивезли в Маріїнський парк, змусили декілька годин стояти на колінах, а надалі били у райвідділку. Згодом 24 січня 2014 року в Оболонському районному суді Києва визначали запобіжний захід 19 затриманим. Серед них – дванадцять автомайданівців, затриманих у ніч на 23 січня, і семеро майданівців, затриманих на вулиці Грушевського 22 січня. Лише двом із них суд призначив домашній арешт, решті – два місяці тримання під вартою.

Офіс генпрокурора досі розслідує кримінальне провадження за фактом перевищення влади та незаконного затримання за попередньою змовою з іншими працівниками ПМОП "Беркут" активістів "Євромайдану".

Апеляційний суд міста Києва 5.02.2014 скасував запобіжний захід, та зазначив, що застосовуючи до особи винятковий запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, слідчий суддя не повною мірою з'ясував та не навів переконливих аргументів на користь того, що застосування більш м’яких запобіжних заходів не зможе забезпечити його належної процесуальної поведінки, у зв’язку з чим ухвала слідчого судді підлягає скасуванню.

Що з суддею зараз? Не звільнений, працює далі. 

За результатами кваліфікаційного оцінювання на відповідність займаній посаді судді Комісією стосовно Місечко Микола Миколайович ухвалено таке рішення: перерва (28 березня 2018)

Вища рада правосуддя не покарала Місечка за рішення під час Майдану через закінчення строку притягнення до відповідальності.