Мирошниченко Оксана Володимирівна

Голосіївський районний суд м. Києва

Рішення під час Майдану: Під час Майдану позбавила прав керування на 6 місяців 5 водіїв, які начебто не зупинились на вимогу інспекторів ДАІ про зупинку 29.12.2013 - день поїздки Автомайдану до резиденції Януковича Межигір'я: Вітюка О.В. (справа №  752/1351/14),  Кабахідзе М. (справа № 752\177\14), Лазаря С.В. (справа № 752/849/14), Шпітковського М.В. (справа № 752/761/14) та водія у справі № 752/935/14-п.

Надалі усі ці водії були звільнені від відповідальності на підставі Закону «Про недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань, та визнання такими, що втратили чинність, деяких законів України».

Суддя мала бути люстрована, однак голова суду Первушина склада довідку щодо неї, що вона не ухвалювала рішень щодо учасників протестів та не підлягає люстрації.  

Заповнюючи декларацію доброчесності суддя вказала, що не ухвалювала рішень щодо учасників акцій протестів. Представник Автомайдану звернувся до ВККС з вимогою визнати ці твердження судді недостовірними та ініціювати її покарання, адже брехня у декларації доброчесності є дисциплінарним проступком. Це мало бути перевірено під час кваліфікаційного оцінювання. Однак в оцінюванні оголошено перерву, яка триває до сих пір.

Що з суддею зараз? Не звільнена, працює далі.

Вища рада правосуддя вирішила, що у діях судді є порушення, але сплив строк притягнення до відповідальності.