Марфіна Наталя В'ячеславівна

Дніпровський районний суд м. Києва

Карєра:

2012-2013 – суддя Пирятинського районного суду Полтавської області.

2013 – т.ч. – суддя Дніпровського районного суду м. Києва.

Рішення під час Майдану: 

У часи Майдану Марфіна розглядала скаргу Євгена Кузьмінського – учасника поїздки Автомайдану до Межигір'я Януковича 29.12.2013 на протокол інспектора ДАІ, на підставі якого суддя Ластовка позбавила його прав керування автомобілем на 4 місяці. Відповідно до матеріалів справи Кузьмінського начебто зупиняли на у центрі Києва на вул. Володимирівський узвіз, а протокол складено за "незупинку" на виїзді з Києва – на вул. Богатирській.

Насправді, водія ніде не зупиняли і рапорт був сфальшований. Але навіть без цієї інформації незаконність дій інспектора була очевидною. Окрім того, на дату розгляду справи (а це було 21 лютого) уже було відомо про масові фальсифікації і те, що таким чином влада переслідувала активістів. Євген та його адвокат стверджують, що суддя це чітко розуміла і була готова задовольнити позов. Однак посеред засідання її викликали до голови суду. Вона вийшла, а коли повернулась, то різко змінила поведінку та відмовила у задоволенні позову. Попри усі невідповідності визнала дії інспектора ДАІ законними. 

Цікаво, що у серпні 2011 року чоловік Марфіної, який працював у Головному відділі контррозвідувального захисту економіки Управління Служби безпеки України в м. Києві був затриманий за підозрою у отриманні хабара у розмірі 180 000 дол. США. Вироком  Шевченківського суду м. Києва від 26 грудня 2013 року його було визнано винним та засуджено до штрафу у розмірі 25 000 грн. Після затримання чоловіка Марфіна оперативно з ним розлучилась, а потім вони знову зійшлись. Громадська рада доброчесності поставила під сумнів справжність розлучення. Швидше за все таким чином суддя убезпечила своє майно від ризику арешту та конфіскації. При цьому вона збрехала на співбесіді щодо обставин та часу цього розлучення.

Що з суддею зараз? Не звільнена, працює далі.

13.04.2018 Марфіна успішно пройшла кваліфікаційне оцінювання у ВККС, а 11.05.2018 отримала рекомендацію про призначення її суддею довічно.