Марченко Мирослава Вячеславівна

Дніпровський районний суд м. Києва

Кар’єра: 

2002 – т.ч. – суддя Дніпровського районного суду м. Києва (2008 призначена суддею безстроково)

Рішення під час Майдану: взяла під варту на 60 днів учасника революції гідності Задоянчука Олега Леонідовича нібито за участь у масових заворушеннях із застосуванням насильства по вулиці Грушевського в Києві. 

За твердженням правоохоронців, 18.02.2014 року, в проміжок часу з 10 години 00 хвилин по 15 годину 00 хвилин Задоянчук, діючи спільно з вищезазначеними особами прибув на вулицю Грушевського у м.Києві з метою активної участі у “масових заворушеннях” із застосуванням насильства до представників влади, знищення майна, а також з метою вчинення дій, пов'язаних з опором представникам влади із застосуванням предметів, які використовуються як зброя.

Рішенням другої дисциплінарної палати ВРП Марченко рекомендували звільнити. Однак згодом рада відмовилась її карати звільненням: сплинув встановлений законом строк притягнення до відповідальності.

Що з суддею зараз? Не звільнена, працює далі.

09.11.2018 року успішно пройшла кваліфікаційне оцінювання.

Генеральна прокуратура звинувачувала  Олександра Дзюбу та Мирославу Марченко у тому, що вони в лютому 2014 року, під час піку народних антиурядових протестів у Києві, до затриманих міліцією і доставлених до Дніпровського районного суду учасників протестів застосовували безальтернативну запобіжний захід - утримання під вартою на два місяці.

У 2017 році суддю Марченко тимчасово відсторонили від правосуддя. За результатами розгляду дисциплінарна палата встановила, що під час прийняття ухвал про застосування запобіжних заходів відносно учасників акцій протесту суддею не наведені належні й достатні мотиви та підстави їх постановлення, що викликає сумнів у об’єктивності та справедливості судді.