Маліновська Валентина Миколаївна

Шевченківский районний суд м. Києва

Кар’єра:

2012 – т.ч. – суддя Шевченківського районного суду м. Києва

Рішення під час Майдану: застосувала міру запобіжного заходу щодо учасника Революції гідності Нужненка Сергія Миколайовича - тримання під вартою впродовж 60 днів нібито за участь у заворушеннях та побитті міліціонерів. (справа № 761/32355/13-к).

Нужненко нібито перебуваючи по вул. Банковій в м. Києві біля будівлі Адміністрації Президента України прийняв активну участь у масових заворушеннях, які супроводжувались насильством над працівниками правоохоронних органів, знищенням майна, а саме металевих турнікетів, які належать ГУМВС України в м.Києві та використовувались працівниками міліції для стримування учасників масових заворушень, опором представникам влади із застосуванням зброї або інших предметів, які використовувалися як зброя.

Під час сутичок на вул. Банковій 1 грудня 2013 року міліціонери застосували проти активістів сльозогінний газ та світло-шумові гранати. За інформацією UNN, з місця зіткнення постійно виносили постраждалих, серед яких були молоді жінки та хлопці з травмами голови та кінцівок.

Що з суддею зараз? Не звільнена, працює далі.

18.04.2018 року Вища кваліфікаційна комісія суддів України визнала суддю такою, що не відповідає займаній посаді та рекомендувала Вищій раді правосуддя розглянути питання про звільнення з посади судді.

17.12.2019 року Вища рада правосуддя дійшла висновку про відмову у задоволенні подання про звільнення Маліновської В.М. з посади судді Шевченківського районного суду міста Києва за результатами кваліфікаційного оцінювання.

Суддя оскаржила рішення ВККС у Верховному Суді. Ухвалою від 26 квітня 2021 року Верховний Суд закрив провадження у справі за позовом до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України. Суддя подала апеляційну скаргу, однак 23 червня 2021 року Велика Палата Верховного Суду залишила її без задоволення.