Макарчук (Гудим) Владислава Володимирівна

Дніпровський районний суд м. Києва

Кар’єра:

2009 - 2016 - суддя Дніпровського районного суду м. Києва

Рішення під час Майдану: своїм рішенням взяла під варту учасника Революції гідності Фесика Василя Васильовича. Вища рада правосуддя, оцінюючи ухвалене суддею рішення, визнала порушення судді достатніми для звільнення. 

Що з суддею зараз? Вища рада правосуддя звільнила суддю за порушення присяги. 

У 2018 році судді Макарчук (Гудим) Владислави Володимирівни  оголосили підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 375 Кримінального кодексу України та ч. 2 ст. 28 ст. 340 Кримінального кодексу України.

 За ст.375 Кримінального кодексу України передбачена кримінальна відповідальність за постановлення завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали, постанови. Але на підставі рішення Конституційного Суду України від 11 червня 2020 року дану статтю було визнано такою, що не відповідає Конституції України. Тому відповідальність суддя може нести лише за ст. 340 Кримінального кодексу України (незаконне перешкоджання організації або проведенню зборів, мітингів, походів і демонстрацій).

Справу раніше розглядала суддя Ганна Білик, але оскільки у 2021 році суддя Білик була засуджена Антикорупційним судом до 6 років ув'язнення зараз справу розглядає Тетяна Василенко.