Луценко Олександр Миколайович

Оболонський районний суд м. Києва

Кар'єра:

1998 – 2001 – суддя Мінського районного суду міста Києва

2001 - т.ч. - суддя Оболонського районного суду м. Києва (з 2003 року обраний на посаду судді безстроково)

Рішення під час Майдану: Позбавив на три місяці права керування автомобілем Корсуненка Юрія Анатолійовича нібито через ігнорування вимоги про зупинку по дорозі в напрямку резиденції Януковича. (справа №756/11/14-п (провадження № 3/756/190/14))

Також суддя виніс постанову від 05.02.2014 у справі № 756/1006/14-п, якою особу притягнуто до адміністративної відповідальності у виді позбавлення прав керування автомобілем на 3 місяці. Постановою Апеляційного суду м. Києва від 17.03.2014 цю особу було звільнено від відповідальності.

Що з суддею зараз? Не звільнений, працює далі. 

Громадська рада доброчесності визнала суддю недоброчесним, однак колегія ВККС вирішила, що він відповідає займаній посаді. Однак через наявність висновку ГРД, це рішення має отримати підтримку пленарного складу ВККС.

Вища рада правосуддя визнала, що суддя допустив істотні порушення норм матеріального і процесуального права, але за результатами таємного голосування Вища рада юстиції (ВРП) вирішила відмовити у внесенні подання до Верховної Ради України про звільнення з посади судді Оболонського районного суду міста Києва за порушення присяги.

В окремій думці члена Вищої ради юстиції Бойка А.М. вказано: “Суддя Луценко О.М. розглядаючи адміністративні справи щодо учасників «Автомайдану» через упередженість та допущену грубу недбалість порушив вимоги закону про всебічне та повне дослідження обставин правопорушення (не дотримався вимог статей 1, 245, 251, 280 КУпАП) та ухвалив свавільне судове рішення, що дає підстави вважати, що його дії порочать звання судді і викликають сумнів у його об'єктивності, неупередженості та незалежності”.