Лозинська Марина Ігорівна

Солом'янский районний суд м. Києва

Кар’єра:

2010 – т.ч. – суддя Солом’янського районного суду м. Києва

Рішення під час Майдану: обрала міру запобіного заходу щодо учасника Революції гідності Литвина Івана Вікторовича - особисте зобов'язання. Вища рада правосуддя відмовилась карати суддю звільненням за ухвалене рішення. 

Ця ухвала досі відсутня в реєстрі. Відповідно до Висновку Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції від 19.05.2015 № 28/2-15 у діях судді Лозинської при винесенні цієї ухвали було виявлено грубі порушення, які підпадають під ознаки порушення присяги судді.

Що з суддею зараз? Не звільнена, працює далі. 

Громадська рада доброчесності визнала суддю недоброчесною, однак колегія ВККС вирішила, що вона відповідає займаній посаді. Однак через наявність висновку ГРД, це рішення має отримати підтримку пленарного складу ВККС.

Рішенням Вищої ради юстиції від 03.12.2015 № 924/0/15-15 встановлено порушення у діях судді, але не знайдено підстав для притягнення її до відповідальності за порушення присяги.

З цим рішенням не погодилися члени Вищої ради правосуддя Мірошниченко та Бойко, які вказали, що ВРЮ не надала належної правової оцінки грубим порушенням норм процесуального права при вирішенні суддею Лозинською питання про застосування запобіжного заходу відносно учасника масових акцій протесту.