Льон Світлана Михайлівна

Ленінський районний суд міста Кіровограда

Рішення під час Майдану: Арештувала на 15 діб Гуцалюка Максима Васильовича нібито за нецензурну лайку 27.01.2014 на перехожих на перехресті вулиць Тімірязєва та Пашутінській в Кропивницькому. На суді Гуцалюк зазначав, що спротиву міліціонерам не чинив, а справу вважає сфабрикованою з політичних мотивів. Самого рішення Льон у реєстрі судових рішень досі немає.

Відповідно до даних журналістів: “всі чотири рапорту написані ... двома співробітниками - по два "на брата". Більш того, в одному варіанті рапортів повідомляється, що Максим Гуцалюк порушував громадський порядок і не хотів йти в міліцію, чинив злісний опір і навіть намагався схопити міліціонера за верхній одяг, в іншому ж зафіксовано, що ... він не чинив опору і був затриманий як підозріла особа. При цьому не повідомлено, в чому саме він підозрюється або на підставі якого саме орієнтування був затриманий. А ще в матеріалах справи відсутні показання свідків потерпілих, на адресу яких нібито звучало ненормативна лексика, втім, як і показання свідків даного вчинку”.

Що з суддею зараз? Не звільнена, працює далі.

ТСК 22 квітня 2015 року ухвалила висновок № 24/02-15 про наявність у діях судді Ленінського районного суду міста Кіровограда Льон С.М. ознак порушення присяги та направила його разом із матеріалами перевірки до Вищої ради юстиції для розгляду та прийняття рішення. Натомість ВРП вирішила, що підстав для звільнення судді немає.

За фактом ухвалення цього рішення 27 квітня 2015 року було зареєстроване кримінальне провадження № 42015120000000065 за ч.2 ст. 375 ККУ, однак згодом закрите постановою старшого слідчого слідчого відділу прокуратури Кіровоградської області А.Нежевенко від 19 травня 2015 року у зв’язку із встановленням відсутності в діянні вказаної судді складу кримінального правопорушення. Тобто розслідування тривало лише 24 дні.