Лисенко Владислав Вікторович

Києво-Святошинський районний суд Київської області

Кар'єра:

2005 – суддя Києво-Святошинського районного суду Київської області (2010 – обраний на посаду судді  безстроково)

Рішення під час Майдану: Суддя Владислав Лисенко щонайменше вісьмох людей позбавив права керування автомобілями на шість місяців нібито через ігнорування вимоги патрульного про зупинку по дорозі до резиденції Януковича. 

  1. 369/142/14-п; (звільнення від адміністративної відповідальності);

  2. 369/88/14-п; (звільнення від адміністративної відповідальності);

  3. 369/342/14-п; (звільнення від адміністративної відповідальності);

  4. 369/92/14-п; (звільнення від адміністративної відповідальності);

  5. 369/221/14-п; (звільнення від адміністративної відповідальності);

  6. 369/94/14-п; (звільнення від адміністративної відповідальності);

  7. 369/22/14-п; (звільнення від адміністративної відповідальності);

  8. 369/219/14-п; (звільнення від адміністративної відповідальності).

Що з суддею зараз? Не звільнений, працює далі. 

Успішно пройшов кваліфікаційне оцінювання.

Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя констатувала, що під час розгляду адміністративних матеріалів щодо зазначених осіб суддею Лисенком допущено порушення норм процесуального права. Але Лисенка не покарала за це рішення: сплинув встановлений законом строк притягнення до відповідальності.

Суддя Лисенко обвинувачувався в тому, що 29 січня 2014 року виніс незаконне рішення про позбавлення прав активіста Автомайдану, який начебто брав участь в автопробігу до резиденції президента Віктора Януковича у Межигір'ї. Генеральною прокуратурою була порушена процедура пред'явлення підозри судді Лисенку і не зібрано достатньо доказів його вини, а тому Святошинський райсуд Києва виправдав суддю. 

Адвокат потерпілих і свідок у суді Роман Маселко пояснив це рішення тим, що прокуратура подавала до суду справу, знаючи, що вона розвалиться. “Прокуратура могла та мала зібрати більшу доказову базу. І вона була. Зокрема Лисенко виніс не лише одне рішення, а до 10 рішень щодо "Автотомайдану". І прокуратура повинна була розглядати всі ці рішення в комплексі. А також дослідити та перевірити мої свідчення щодо впливу на даного суддю з боку голови суду. А прокуратура навіть не провела одночасний допит мене і судді", – сказав Маселко.