
Калініченко Олена Борисівна
Кар'єра:
2002 - 2016 - суддя Солом’янського районного суду міста Києва (2008 року обрана суддею Солом’янського районного суду міста Києва безстроково, 2012 - призначена на посаду заступника голови суду)
Рішення під час Майдану: обрала міру запобіжного заходу щодо учасника Революції гідності Танаєва Євгенія Пиусовича - тримання під вартою впродовж 30 днів нібито за участь у масових заворушеннях. Суддя не виконала вимоги щодо проведення судово-медичного обстеження осіб, які повідомили про застосування до них насильства під час затримання. Також було неправильно обраховано час тримання осіб під вартою.
За наслідками апеляційного оскарження апеляційним судом міста Києва скасовано ухвалу Солом’янського районного суду міста Києва від 23 січня 2014 року, застосовано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.
Аналогічних порушень суддя Калініченко О.Б. припустилася при застосуванні запобіжного заходу й до іншого протестувальника. З матеріалів перевірки вбачається, що підозрюваний під час проведення допиту та в судовому засіданні зазначив, що при затриманні отримав удари по голові. Згідно із звукозаписом під час судового розгляду свідок зазначила, що працівники міліції під час затримання вибили з рук прапор, вдарили його, від чого затриманий зігнувся.
Під час судового засідання затриманий вказував на заподіяння йому працівниками БМОП “Беркут” побоїв, зокрема на те, що його били по голові, розстріляли в упор з пневматичної рушниці, а також примусили одягнути рюкзак з паливно-мастильними матеріалами.
Судове засідання щодо розгляду клопотання слідчого про обрання запобіжних заходів суддя розпочала 23 січня 2014 року о 18 годині 53 хвилини, а щодо іншого затриманого – 23 січня 2014 року о 22 годині 52 хвилини, при тому, що графіком роботи Солом’янського районного суду міста Києва робочий час встановлено з 09 години 00 хвилин до 18 години.
Що з суддею зараз? 29.09.16 року звільнена у зв’язку з порушенням присяги судді.
Вища рада правосуддя покарала Калініченко поданням про звільнення з посади. Допущені суддею грубі порушення законодавства свідчать про необ’єктивний та упереджений розгляд справи, порочать звання судді.
22.04.2019 року Верховний Суд скасував постанову парламенту про звільнення судді. Вона намагалась поновитись у суді та отримати виплату за вимушений прогул, але суди 1 та 2 інстанції їй відмовили.
23 грудня 2021 року Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду відкрив касаційне провадження за касаційною скаргою представника судді на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 28 травня 2021 року та постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 17 листопада 2021 року у справі №826/17802/16 за позовом судді до Солом`янського районного суду міста Києва, Державної судової адміністрації України, третя особа - Територіальне управління державної судової адміністрації України, про зобов'язання поновити в штатному складі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу.