Ізовітова-Вакім Олена Василівна

Харківський окружний адміністративний суд

Рішення під час Майдану: 

Ухвалила два рішення про заборону мирних зібрань у м.Харкові на підтримку Євромайдану.

25 листопада 2013 року у справі № 820/11661/13-а Ізовітова-Вакім О.В. задовольнила адміністративний позов Харківської міської ради до громадського об’єднання «Громада Харкова»та встановила заборону на проведення  з 18 години 00 хвилин 25 листопада по 29 листопада 2013 року включно безстрокового Євромайдану «Євротиждень у Харкові», з використанням під час проведення зазначеного заходу наметів з нічним чергуванням та звукопідсилюючої апаратури. До речі, цієї постанови досі немає у Єдиному реєстрі судових рішень.

26 листопада 2013 року задовольнила позов Харківської міської ради до об'єднання громадян “Підтримаємо Майдан”, “Усі на Майдан” й заборонила будь-яким особам з 27.11.2013 мирні зібрання на вулицях, майданах і перехрестях Харкова з використанням наметів та гучномовців. Тобто заборона судді була безстроковою, стосувалась усіх людей та усіх місць у м.Харкові, що однозначно є свавільним та незаконним.

Важливо відзначити, що суддя є дочкою Лідії Ізовітової, яка на той момент була членом Вищої ради юстиції, а до 2010 року взагалі очолювала її. Сьогодні вона є головою Національної асоціації адвокатів, близькою до членів ВРП Гречківського та Маловацького.

Що з суддею зараз? Не звільнена, працює далі, хоча станом на кінець 2021 року без повноважень і правосуддя не здійснює.

Вища рада правосуддя виявила порушення у діях судді, однак не покарала її через сплив строку притягнення до відповідальності.

Під час кваліфікаційного оцінювання Громадська рада доброчесності ухвалила негативний висновок щодо судді. Натомість колегія ВККС визнала її такою, що відповідає займаній посаді. Однак через наявність висновку ГРД це рішення вступає у силу лише після того, як за нього на пленарному засіданні ВККС проголосує не менше 11 членів. У зв'язку із розпуском ВККС у листопаді 2019 року такого засідання не було, а отже суддя не підтвердила відповідність займаній посаді. Водночас ВРП, всупереч вимогам закону та закликам громадськості вирішила, що вона успішно пройшла оцінювання та внесла подання президенту про призначення Ізовітової-Вакім пожиттєвою суддею.

Суддя оскаржила висновок ГРД у Окружний адміністративний суд м.Києва. І хоча такі висновки взагалі не можуть оскаржуватись у судах, ОАСК задовольнив позов Ізовітової-Вакім та скасував висновок ГРД.