Гіглава Ольга Василівна

Полтавський окружний адміністративний суд

Кар'єра:

2010 – т.ч. – суддя Полтавського окружний адміністративний суд (з 2018 року суддя безстроково)

Рішення під час Майдану: Заборонила двом громадським організаціям проводити мирну акцію протесту у Полтаві на площі біля будівлі Полтавської обласної державної адміністрації. (справа № 816/6705/13-а)

21 листопада 2013 року Виконавчим комітетом Полтавської міської ради отримано заяву за підписом Голови Громадської організації "Асоціація ринків Полтавщини" Бажана Віктора Васильовича про проведення мирного зібрання з 21 листопада 2013 року безстроково біля будівлі Полтавської обласної державної адміністрації у Полтаві.

22 листопада 2013 року місцевою владою отримано лист з повідомленням ПМУ УМВС України в Полтавській області про ускладненість забезпечення громадського порядку у Полтаві по вул. Жовтневій, 45 біля приміщення Полтавської ОДА, у зв'язку із чим третя особа просила звернутися до суду з метою обмеження права в проведенні будь-яких акцій протесту біля приміщень органів державної влади та на вищезазначеній території.

Попри те, що Конституцією України гарантована свобода проведення мирних зібрань, суд дійшов висновку, що з урахуванням режиму роботи Полтавської ОДА, зібрання біля її адміністративного приміщення може зашкодити виконанню завдань, покладених на адміністрацію, ускладнити доступ фізичних та представників юридичних осіб до органу виконавчої влади. Крім того, суд зазначив, що встановлення малих архітектурних форм "наметів" порушує встановлені норми благоустрою міста, що може призвести до порушень громадського порядку. Таким рішенням суддя Ольга Гіглава свідомо обмеження на порушення прав громадян на проведення мирних мітингів та зібрань.

Що з суддею зараз? Не звільнена, працює далі. 

Успішно пройшла кваліфікаційне оцінювання.


Вища рада правосуддя не покарала Гіглаву  за рішення під час Майдану, оскільки сплинув встановлений законом строк притягнення до відповідальності.