Гайдук Світлана Володимирівна

Шевченківский районний суд м. Києва

Кар’єра:

2009 - 2016 - суддя Шевченківського районного суду м. Києва

Рішення під час Майдану: застосувала міру запобіжного заходу щодо учасника Революції гідності Загоровка В. М.  - тримання під вартою. (справа № 761/32352/13-к)

Судовий процесс над Загоровком - джерело.

Відповідно до матеріалів видання “Лівий берег”, засідання по обранню запобіжного заходу Остащенко в 2013-му році документували присутні, знімали на відео. В цьому ж засіданні досліджували відео затримання і відео, де Олександра і інших затриманих “беркутівці” нещадно били. Били людей, які лежали обличчям до землі на гранітній плитці перед Адміністрацію президента. А потім один з “беркутів” перевіряв ногою, чи Олександр живий. Суддю Шевченківського суду Світлану Гайдук це відео не переконало.

“На колени, мразь”. Нагадаємо, потерпілих Олександра Остащенка, та Анатолія Степанова затримали беркутівці і жорстоко побили. Збереглося відео того інциденту.

3 грудня Шевченківський районний суд Києва застосував Олександру Остащенко запобіжний засіб 2 місяці тримання під вартою поки буде йти слідство. Суд не взяв до уваги відеодокази які чітко відображають те, що Олександр Остащенко не бив працівників спецпідрозділу «Беркут» в чому його звинувачують, не жбурляв в них камінням і не чинив будь-якого опору при його затриманні. 

Що з суддею зараз? 24.09.16 року звільнена у зв'язку з порушенням присяги судді. 

Вища рада правосуддя покарала суддю поданням про звільнення з посади. Суддя оскаржила своє звільнення у Верховному Суді. Рішенням Верховного Суду від 06 вересня 2018 року, ухваленим за результатами розгляду позовної заяви судді до Президента України про визнання незаконним та скасування Указу Президента України в частині її звільнення з посади судді, у задоволенні позову відмовлено.