Федюк Олександр Олександрович

Дніпровський районний суд м. Києва

Кар'єра: 

2008 – 2017 – суддя Дніпровського районного суду м. Києва (2013 – обраний на посаду судді безстроково)

Рішення під час Майдану: постановою (справа № 755/1159/14-п) наклав штраф 170 гривень на Верговського Тараса Сергійовича, котрий нібито не виконав вимогу патрульного про зупинку по вулиці Богатирській в напрямку руху до резиденції Януковича. 

На суді Верговський стверджував, що на посту ДАІ жоден з працівників не подавав сигналів про зупинку. Розповів, 29 грудня 2013 року близько о 13 годині рухався на автомобілі по вул. Богатирській в напрямку Вишгорода, Київської обл., по власних справах. В той час на дорозі було багато автомобілів, які їхали в попутному напрямку. Він не бачив, щоб працівники ДАІ його зупиняли й свідомо адміністративне правопорушення не вчиняв. 

Свідок на пасажирському сидінні вказав, на дорозі було багато машин. Біля поста ДАІ, який вони проїжджали стояли автомобілі працівників ДАІ, але щоб хтось намагався їх зупинити він не бачив.

Що з суддею зараз? Звільнений за порушення присяги. 

Вища рада правосуддя, оцінюючи ухвалене суддею рішення, визнала у його діях порушення не сумісні з суддівською посадою. 

Встановлені Другою Дисциплінарною палатою ВРП факти щодо поведінки судді свідчать про вчинення ним істотного дисциплінарного проступку, що є підставою для його звільнення.  застосовуючи до активістів запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, суддя Федюк О. О. жодним чином не мотивував висновку суду щодо наявності обґрунтованої підозри, а також не наведено належних й достатніх мотивів та підстав застосування виняткового запобіжного заходу.