Федусик Андрій Григорович

Одеський апеляційний адміністративний суд

Кар’єра:

2002–2008 – суддя Суворовського районного суду міста Одеси

2008–2013 – суддя Одеського окружного адміністративного суду

2013 – 2019 – суддя Одеського апеляційного адміністративного суду

2019 - т.ч. - суддя П'ятого апеляційного адміністративного суду

Успішно пройшов кваліфікаційне оцінювання

Рішення під час Майдану:  у колегії з Вербицькою та Кравченко обмежив право партії “Русский блок”, та прогресивній соціалістичній партії влаштовувати пікети, збори, мітинги, марші та інші мирні зібрання на площі Леніна у Миколаєві. (справа №814/4820/13-а) 

Судом першої інстанції встановлено, що 22 листопада 2013 року дві особи звернулись до виконавчого комітету Миколаївської міської ради з заявами про намір проведення з 22 листопада 2013 року на площі ім.Леніна в м.Миколаєві безстрокових акцій протесту під назвою - "Я підтримую ЄС". В той же день, 22 листопада 2013 року Миколаївський міський комітет прогресивної соціалістичної партії України звернувся до позивача із повідомленням про намір проведення з 22 листопада 2013 року з 17:00 год. на площі ім.Леніна безстрокової акції протесту проти вступу України в ЄС з використанням агітаційних палаток.

Обґрунтовуючи заявлені позовні вимоги позивач посилався на те, що в ніч з 22 на 23 листопада 2013 року в ході проведення вказаних масових заходів на перехресті вул.Радянської та площі ім.Леніна виникли сутички між присутніми, які дотримуються різнополярних поглядів, що вже призвело до порушення громадського порядку та в подальшому може призвести до таких порушень, загрожує здоров'ю, правам та свободам громадян, і що є підставою для застосування обмеження права на мирні зібрання.

Дуже ймовірно, що контрмітинг був організований владою та використаний як підстава для заборони мітингу на підтримку Євромайдану. Хоча відповідно до практики ЄСПЛ сам факт наявності контрмітингу не є підставою для заборони мирних зібрань.

Що з суддею зараз? Не звільнений, працює далі. 

Вища рада правосуддя не покарала суддю Федусика за рішення під час Майдану через закінчення строку притягнення до відповідальності.