Дудар Оксана Михайлівна

Рівненський окружний адміністративний суд

Кар’єра:

2009 – т.ч. – суддя Рівненського окружного адміністративного суду (з 2018 року призначена на посаду судді безстроково)

Успішно пройшла кваліфікаційне оцінювання

Рішення під час Майдану:  двома постановами заборонила організовувати мирні зібрання біля приміщення Рівненскої ОДА, та будівель обласних  правоохоронних органів. Ініціатор позову - Рівненська міська рада. Нібито там не встигали організувати підготовчі заходи. (справи № 817/4513/13-а, 817/4547/13-а). 

Коло осіб, яких стосується заборона на проведення безстрокової мирної акції, цією постановою не визначено. У цій постанові не вказано дату припинення заборони на збори, лише зазначено початок її дії (з 25.12.2013) та те, що постанова суду виконується негайно.

Що з суддею зараз? Не звільнена, працює далі. 

На думку дисциплінарної палати, суддя Дудар при ухваленні постанови обмежила право громадян на мирне зібрання, не вжила заходів щодо надання оцінки обґрунтованості та реальності небезпеки виникнення заворушень чи вчинення кримінальних правопорушень, а також не врахувала прецедентну практику Європейського суду з прав людини. Однак Вища рада правосуддя не покарала суддю Дудар за рішення під час Майдану через закінчення строку притягнення до відповідальності.