
Демидовська Алла Ігорівна
Кар’єра:
2003 - 2016 - суддя Солом’янського районного суду міста Києва (2010 року обрана суддею безстроково)
Рішення під час Майдану: обрала міру запобіжного заходу щодо учасника Революції гідності Цілицького Владислава Віталійовича - тримання під вартою нібито через масові заворушення та непокору поліції.
У протоколі затримання підозрюваний зазначив, що після затримання його жорстоко побили і посадили до закритого фургону, після огляду медпрацівниками доправили до лікарні швидкої допомоги, права при затриманні йому не роз’яснювались.
На думку судді, існували ризики, що підозрюваний може переховуватися, незаконно впливати на свідків чи вчиняти інше кримінальне правопорушення або продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, та іншим чином перешкоджатиме кримінальному провадженню, у зв’язку з чим жоден із більш м’яких запобіжних заходів, ніж тримання під вартою, не буде достатнім для запобігання зазначеним ризикам.
Показник скасування судових рішень, ухвалених Демидовською у 2013 році за результатами розгляду цивільних справ, більш ніж утричі перевищував середній показник скасування по суду та Києву. Показник скасування судових рішень, ухвалених суддею за результатами розгляду адміністративних справ у 2013 році, більш ніж в чотири рази перевищував середній показник скасування судових рішень у справах цієї категорії по суду та столиці. Вища рада правосуддя таємним голосуванням покарала суддю звільненням з посади.
Що з суддею зараз? 29.09.16 року звільнена у зв'язку з порушенням присяги судді.
29 грудня 2015 року суддя оскаржила рішення Вищої ради юстиції про внесення подання до Верховної Ради України про звільнення з посади у зв'язку з порушенням присяги судді. Вищий адміністративний суд України задовольнив позов судді.
У квітні 2017 року до Верховного Суду України надійшла заява Вищої ради правосуддя про перегляд постанови Вищого адміністративного суду від 30 березня 2017 року. У поданій заяві ВРП просила скасувати постанову ВАСУ та прийняти нове рішення, яким повністю відмовити у задоволенні позову судді до Вищої ради юстиції. 28 січня 2021 року Верховний Суд вирішив заяву ВРП задовольнити частково, постанову ВАСУ від 30 березня 2017 року у справі №800/582/16 скасувати, а справу направити на новий розгляд до суду першої інстанції.