Циктіч Віталій Михайлович

Шевченківский районний суд м. Києва

Кар’єра:

2008 – 2012 – суддя Ясинуватського міськрайонного суду Донецької області

2012 – т.ч. – суддя Шевченківського районного суду м. Києва (2013 – обраний на посаду судді безстроково, 2016 - 2018 - заступник голови Шевченківського районного суду м. Києва)

Рішення під час Майдану: Позбавив на чотири місяці права керування автомобілем Романенко Ірину Владленівну нібито через ігнорування вимоги про зупинку по дорозі в напрямку до резиденції Януковича (вулиця Богатирська). (справа № 761/396/14-п).

Суддя констатував відсутність даних про будь-яку особисту зацікавленість працівників ДАІ у    притягненні до відповідальності саме водія, тобто про упередженість або необ'єктивність  співробітника міліції не сумнівався.

Також рух “Чесно” з посиланням на люстраційний список Євромайдану повідомляє, що суддя Циктіч В. М. постановив ухвалу про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою тривалістю 60 днів щодо активіста Майдану, нібито за опір судовим виконавцям при встановленні наметів на Європейській площі 24.11.2013 року.

Постановою від січня 2014 року суддя Циктіч також позбавив на чотири місяці права керування автомобілем громадянина Максименка Л. І. До того ж, за твердженнями власника авто, він взагалі не їхав там, де його нібито зупиняли, що підтверджував свідок. Віталій Михайлович такі факти відкинув. Також суддя Циктіч постановив низку ухвал, якими дозволив обшукати автомобіль "Suzuki GVN", що належав учаснику акцій протесту. Вказаний факт підтверджується ухвалою Вищої ради правосуддя.

Що з суддею зараз? Не звільнений, працює далі. 

19.06.2018 року Вища кваліфікаційна комісія суддів України прийняла рішення зупинити кваліфікаційне оцінювання судді. Дисциплінарна палата дійшла до висновку, що суддею під час розгляду адміністративної справи стосовно Романенко допущений не лише дисциплінарний проступок у виді істотного порушення норм процесуального права при здійсненні правосуддя, а й порушення присяги. Вища рада правосуддя не покарала суддю Ціктича за рішення під час Майдану через закінчення строку притягнення до відповідальності.