
Царевич Оксана Ігорівна
Кар’єра:
2010 - 2016 - суддя Печерського районного суду м.Києва
17 березня 2021 року Верховний Суд скасував указ про звільнення судді
Рішення під час Майдану:
-
Протокол про адміністративне правопорушення складено стосовно Ольги Лугової, яка 29.12.2013р. о 17:45 на вул. Залізничне шосе – Наддніпрянське шосе начебто не зупинилася на вимогу інспектора ДАІ. (Постанова від 15.01.2014 р. по справі № 757/809/14-п). Ольга була учасником поїздки до Межигір’я, але о 17:00 вже була вдома, а у тому місці, де її начебто зупиняли начебто не проїжджала. Це могли підтвердити троє свідків.
Відповідно до інформації з сайту “Автомайдану”, суддя Царевич відхилила всі клопотання, не звернула уваги на докази відсутності самої події правопорушення, сумнівність доказів про вину водія та відсутність будь-яких доказів про те, хто саме був за кермом автомобіля та винесла рішення про позбавлення Ольги прав керування автомобілями на 6 місяців. Покази свідків Ольги були відхилені виключно на одній підставі – вони є її близькими друзями. З цього суд прийшов до висновку, що “їх покази спрямовані на уникнення Луговою О.М. належної адміністративної відповідальності”.
Апеляційний суд Києва, переглядаючи рішення Оксани Царевич, прийшов до висновку, що у матеріалах справи відсутні докази наявності самої події правопорушення, а тому визнав постанову незаконною та необґрунтованою. Крім того інспектор ДАІ Козак В.А. в Апеляційному суді заявив, що взагалі не підписував рапорт, який став підставою для звинувачень Лугової.
-
Прес-секретаря посольства Канади в Україні Царькову І.В. звинуватили у тому, що 29.12.2013р. вона по вул. Наддніпрянське шосе не зупинилася на вимогу того ж інспектора ДАІ Козака В.А. При цьому учасником поїздки до Межигір’я Царькова не була. У той день взагалі не їздила на автомобілі, весь час з 28-го по 30-е грудня провела у Вишгороді і не була у Києві, а сам автомобіль весь цей час знаходився у гаражі й не використовувався.
Царевич відкинула усі аргументи, на які спиралась Царькова й позбавила її прав на шість місяців. “Автомайдан” зазначає, що справа Лугової О.М. та Царькової І.В. розглядалась суддею Царевич в один день (15-го січня). Єдиним доказом вини обох були рапорти одного і того ж інспектора В.А.Козака. При цьому підписи інспектора ДАІ Козака в обох рапортах кардинально відрізняються.
Відповідно до висновку експертизи, який підписано доктором юридичних наук, суддею Конституційного Суду України у відставці М.І.Козюброю, дане рішення суду не відповідає принципу верховенства права і не може вважатись правосудним. Висновок підтримано і Апеляційним судом м.Києва, який 28.02.2014р. визнав постанову судді Царевич незаконною.
-
Також Царевич позбавила на 3 місяці права керування автомобілем Латанського М.В. Нібито він 29.12.13 о 13:30 на вул. Богатирській, 32 не зупинився на вимогу інспектора ДАІ Горбатюка О.О. (Постанова від 17 січня 2014 по справі № 757/827/14-п).
На судове засідання власник автомобіля подав пояснення, що у той день за кермом перебував не він, а його дружина і притягувати його до відповідальності немає жодних підстав. Дружина у суді повністю підтвердила покази свого чоловіка. Незважаючи на відсутність будь-яких доказів того, що за кермом був Латанський М.В. і чіткі покази його дружини, що саме вона керувала автомобілем, суддя Царевич “призначила” винним Латанського М.В.
Відповідно до даних ДАІ, інспектор Горбатюк О.О, який начебто зупиняв водія по цій справі, у той день взагалі не ніс службу на вул. Богатирській 32. Постанова судді Царевич також була скасована Апеляційним судом м.Києва як незаконна і необґрунтована.
-
Царевич також позбавила неназвану особу прав керування автомобілем на 6 місяців. Саме ця справа стала підставою для подання Генеральної прокуратури про застосування до судді Царевич О.І. запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Єдиною підставою для такої постанови суду став рапорт вже відомого нам інспектора Козака В.А. Але особливістю цього рапорту є те, що він ніким не підписаний. Згодом інспектор Козак В.А. підтвердив, що не лише не підписував, але і не складав цього рапорту.
-
Позбавила на шість місяців права керування автомобілем Атлантову Софію Олександрівну нібито через ігнорування вимоги про зупинку по дорозі в напрямку Столичного шосе. (справа № 757/805/14-п). У судовому засіданні Софія Атлантова була відсутня. Суддя Царевич визнала її вину винятково на на підставі рапорту працівника ДАІ.
Що з суддею зараз? 29 вересня 2016 року звільнена за порушення присяги. 29 квітня 2021 року скасовано указ про звільнення.
Вища рада правосуддя покарала Царевич поданням про звільнення з посади. Це відбулося 15 вересня 2016 року. По Царевич внесли подання про звільнення за порушення присяги. 13 членів ВРЮ за, 2 - проти.
У квітні 2021 року Верховний суд виніс постанову щодо скасування указу про звільнення Оксани Царевич з посади судді Печерського райсуду Києва. Таким чином, суд визнав протиправними дії Вищої ради юстиції (ВРЮ) щодо прийняття рішення від 15 вересня 2016 року “Про внесення подання Президентові України про звільнення Царевич з посади судді Печерського райсуду Києва у зв`язку з порушенням присяги судді”. 29 квітня вона повернулася до штату Печерського суду, однак правосуддя не здійснює, бо не пройшла кваліфікаційне оцінювання.