Бондарчук Руслан Анатолійович

Апеляційний суд Кіровоградської області

Рішення під час Майдану: Змінив рішення Льон Світлани, яким на 15 діб арештовано Гуцалюка Максима Васильовича нібито за нецензурну лайку 27.01.2014 на громадян на перехресті вулиць Тімірязєва та Пашутінській в Кропивницькому. Звільнив з-під арешту й присудив штраф 136 грн. На суді Гуцалюк зазначав, що спротиву міліціонерам не чинив, а справу вважає сфабрикованою з політичних мотивів. Самого рішення Льон у реєстрі судових рішень досі немає.

Водночас він визнав, що суддя правильно встановила усі обставини і навіть правильно призначила покарання. Зокрема у рішенні вказано, що: “на момент розгляду справи судом першої інстанції були наявні реальні ознаки справжнього суспільного інтересу, який, не зважаючи на принцип поваги до особистої свободи людини має пріоритет в державі.   При цьому судом першої інстанції було оцінено можливість подальшого розвитку інциденту та визнано за реальну небезпеку можливість продовження правопорушення у разі, обрання щодо Гуцалюк М.В. іншого виду стягнення не пов'язаного з арештом.  Вищезазначені обставини є виправданими та необхідними елементами (ризиками), що визначають та виправдовують потребу в арешті правопорушника.”

На момент розгляду справи у апеляції (тобто через 3 дні) начебто суспільна небезпека порушника зменшилась і тому арешт можливо замінити на штраф.

Відповідно до даних журналістів: “всі чотири рапорту написані ... двома співробітниками - по два "на брата". Більш того, в одному варіанті рапортів повідомляється, що Максим Гуцалюк порушував громадський порядок і не хотів йти в міліцію, чинив злісний опір і навіть намагався схопити міліціонера за верхній одяг, в іншому ж зафіксовано, що ... він не чинив опору і був затриманий як підозріла особа. При цьому не повідомлено, в чому саме він підозрюється або на підставі якого саме орієнтування був затриманий. А ще в матеріалах справи відсутні показання свідків потерпілих, на адресу яких нібито звучало ненормативна лексика, втім, як і показання свідків даного вчинку”.

Також розглядав апеляційну скаргу Миколи Гречухи, якого було арештовано на 12 діб  (викладач  історії та права, депутат Кіровської районної в м. Кіровограді ради, інвалід 3-ї групи з дитинства по зору), нібито за нецензурні висловлювання в бік громадян та нереагування на зауваження. Відповідно до рішення 26.01.2014 року близько 17.20 год. в м. Кіровограді по вул. В.Перспективна, поблизу зупинки громадського транспорту «Дитячій світ», Гречуха висловлювався в бік перехожих громадян нецензурною лайкою, на зауваження не реагував. Натомість активіст стверджував, що взагалі був в іншому місці, а протокол стосовно нього було сфальсифіковано працівниками міліції в зв'язку з участю в протестних акціях «Євромайдану»  та з метою залякати його.

Як і у першому випадку суддя вирішив, що суд першої інстанції правильно встановив усі обставини та застосував арешт, але на момент розгляду апеляції Гречуха вже не такий суспільно-небезпечний, а тому до нього можна застосувати штраф.

Що з суддею зараз? Не звільнений, працює далі.

Успішно пройшов кваліфікаційне оцінювання у той час, коли ГРД вийшла з процесу та не брала участі в оцінюванні.