Безсмолий Євгеній Борисович

Ленінський районний суд міста Кіровограда

Рішення під час Майдану: На 15 днів арештував Проданця Євгенія Сергійовича нібито непокору міліції та ігнорування прохання пред'явлення документів (справа № 405/746/14-п). Зокрема суд встановив, що 28.01.2014 року близько 08 години 00 хвилин в м. Кіровограді на вулиці Шевченка біля будинку №6 проігнорував законні вимоги працівників міліції щодо пред'явлення документів, які засвідчують його особу, намагався вихватити в них службове посвідчення, чим вчинив злісну непокору  законному розпорядженню працівників міліції, які знаходились при виконанні службових обов'язків. Натомість Проданець пояснив, що перебував на заняттях. О 08:20 йому зателефонували співробітники правоохоронних органів та запропонували вийти. Щойно він вийшов, відвели його до службового приміщення для складення протоколу про адміністративне правопорушення, яке він начебто вчинив, проходячи повз будівлю адміністрації.

Окрім того, суддя на 15 діб заарештував члена ВО “Свобода” Якименка Ігоря Андрійовича (справа № 405/739/14-п). Відповідно до рішення суду він 28 січня 2014 року близько 08 год. 00 хв. на вул. Преображенській в м. Кіровограді вчинив злісну непокору працівникам міліції і їх законним вимогам, хапав за формений одяг, намагався затіяти бійку, на зауваження не реагував. Натомість Якименко вказав, що коли він ішов дорогою до роботи, до нього підійшли чотири чоловіки, які представилися працівниками міліції та повідомили, що хочуть з ним поговорити, на що він не погодився. Його було доставлено до Кіровоградського МВ УМВС України в Кіровоградській області. Зазначив, що бійку не провокував, брутальною лайкою не висловлювався.

Що з суддею зараз? У 2018 був звільнений за порушення присяги, а потім поновлений. 

У листопаді 2017 Вища рада правосуддя, покарала Безсмолого поданням про звільнення з посади. Він оскаржив це рішення і 29 листопада 2018 року Велика Палата Верховного Суду скасувала звільнення судді. ВРП повторно розглянула скаргу і 31.10.2019 залишила його на посаді та закрила провадження.