Справи суддів Майдану

Прокуратура "зливає" справу судді Майдану Кицюка

Справа розглядається у Шевченківському суді з 2016 року (№ 761/1651/16-к). Як і інші справи, рухалась дуже повільно. Однак після того, як Конституційний Суд визнав неконституційною кримінальну відповідальність за завідомо неправосудне рішення (ст. 375 ККУ), суд значно пришвидшив темп. Останнім часом справа слухається щотижня, що дуже нехарактерно для Шевченківського суду. При цьому суддя не зважає на клопотання потерпілого про відкладення розгляду з поважних причин.

85% суддів Майдану залишаються на посадах

Тривожну статистику підтверджує учасник Громадської ради доброчесності Роман Маселко: 85% суддів, які ухвалювали рішення щодо «майданівців» досі працюють. За чотири роки після Майдану Вища рада правосуддя звільнила 48 суддів, які ухвалювали неправосудні рішення. Ще п’ятьох відсторонили від роботи.

ВСУ скасував скандальні рішення ВАСУ щодо "суддів Майдану"

Верховний Суд України (ВСУ) скасував постанови Вищого адміністративного суду (ВАСУ), якими трьом з так званих "суддів Майдану" уможливлювалось поновлення на посадах судді. Про це ввечері у вівторок, 12 липня, повідомила Вища рада юстиції (ВРЮ), яка заявляла про перегляд у ВСУ відповідних рішень ВАСУ.

Зокрема були скасовані рішення ВАСУ щодо Віталія Марцинкевича, Юлії Швачач та Алли Чалої, які відомі своїми рішеннями проти протестувальників на Майдані у Києві у 2013-2014 роках, а також щодо активістів Автомайдану. При цьому щодо Марцинкевича справа передана на новий судовий розгляд, а щодо Швачач та Чалої ВСУ ухвалив нові рішення, які оскарженню не підлягають.

Наслідком скасування Конституційним судом статті 375 Кримінального кодексу буде закриття кількох сотень кримінальних справ, у яких фігурують судді Майдану

"По всій Україні розслідувалися 400 кримінальні провадження за фактами понад 300 незаконних арештів майданівців та приблизно 400-ма фактами незаконного позбавлення водійських прав автомайданівців. У цих справах фігурували близько 300 суддів", - сказав Сергій Горбатюк

Вища рада правосуддя звільнила всього 10% «суддів Майдану»

Згідно з даними Вищої ради правосуддя, всього були передані заяви щодо 351 судді, які виносили рішення, передбачені Законом «Про відновлення довіри до судової влади».

За результатами розгляду цих скарг Вища рада правосуддя внесла подання про звільнення 64 суддів. З них 31 суддю звільнили в 2016 році, 3 суддів – в 2017. Подання на звільнення 1 судді було скасовано рішенням ВРП. 29 суддів на даний момент очікують фінального рішення.

Також ВРП внесла подання про тимчасове відсторонення 5-ти суддів; відмовила у відкритті дисциплінарної справи стосовно 204 суддів; відмовила у внесенні подання про звільнення щодо 68 суддів.

Крім того, ВРП відправила матеріали у Вищу кваліфікаційну комісію суддів щодо 10 суддів; повернула заяви без розгляду по 3 суддям, залишила заяви без розгляду по 24 суддям і припинила дисциплінарне провадження по 1 судді.